Duben 2006

Jednorožci

30. dubna 2006 v 19:58 Vlkodlaci, jednorožci a další...
Jen málokterý kouzelný tvor zapůsobil na lidskou fantazii tak hlubokým dojmem jako elegantní jednorožec. Jednorožec je posvátným symbolem, symbolem čistoty a neposkvrněnosti. Na mnohých středověkých tapisériích jsou znázorněny scény s jednorožci, které mají vyjadřovat sílu svatého zapálení. Dokonce i Starý zákon se o jednorožcích zmiňuje na několika místech :
'' Jeho rohy jsou rohy jednorožců; nabere na ně lidská pokolení i s dálavami země'' (Pátá kniha Mojžíšova 33,17)
'' Bude ti chtít jednorožec sloužit či nocovat u tvého krmelce?''
(Jo´b 39,9)
Podle některých badatelů tyto odkazy naznačují, že jednorožec je ve skutečnosti symbolem Ježíše Krista.
Popis:
Hříbata jednorožce mají ,, úplně zlatou '' srst a ,, stříbřitou '' krev. Kolem dvou let věku získá jejich srst stříbrnou barvu a v dospělosti jsou ,, úplně bílí ''. Popis jednorožce z počátku 16 stol. spatřeného v chrámu v Mekce:
,, Barvou tato zvířata připomínají tmavě kaštanového hnědáka a jejich hlava se podobá hlavně jelení; šíje, která není příliš dlouhá, je porostlá krátkými tenkými žíněmi, visícími na stranu. Nohy má toto zvíře štíhlé a svalnaté jako kozel s malým kopýtkem, zezadu jsou nohy porostlé řídkými chlupy. Na čele má roh, něco kolem jedné stopy dlouhý…''
Ať už jednorožec vypadal jako jelen s léčivým rohem či nestvůra s nohy slona, koňským tělem a burácivým hlasem, je zde několik obrázků, které svědčí o jednorožcově čistotě…

Vlkodlaci

28. dubna 2006 v 21:33 Vlkodlaci, jednorožci a další...
Vlkodlak je člověk který se za každého úplňku změní v divoké stvoření podobné napůl člověku a napůl vlku. Vlkodlak o úplňku zapomíná kým je zabil by i svého nejlepšího přítele. Jedinní komu neublíží jsou zvířata. Reaguje jen na volání svého vlastního druhu což je hrůzostrašné vytí. Po celém těle mají hustou huňatou srst jenom na čenichu je kratší. Vlk z něj vyzařuje vzhledem a divokostí a touhou po svobodě, po člověku má chuť zabíjet a taky chytrost. Jeden veliký rozdíl mezi vlkem a vlkodlakem, vlk zabíjí když MUSÍ vlkodlak zabíjí když CHCE a tím se podobá člověku, zabíjí ze zábavy ne z užitku.
Jsou asi 1,70m vysocí a většinou se pohybují vzpřímeně ale když běží tak běží po čtyrech i když víc než běh to jsou dlouhé skoky. Vlkodlaci mají přední tlapy s dlouhými drápy. Jimy kořist omráčí, pak ji prokousnou hrdlo. Když někdo někdy vlkodlakovi uteče a vlkodlak ho kousne provází ho stejné "prokletí". Možností jak se stát vlkodlakem je několik. Pokousání vlkodlakem je nejčastější příčinou stáním se vlkodlakem, pak vás může pokousat i vlk a začnete se přeměňovat a poslední možnost je že se vlkodlakovi narodíte.
Změna z člověka na vlkodlaka je velice bolestivý proces a nedá se zastavit. Většinou jako první zežloutnou oči a narostou tesáky.Potom se začne protahovat čumák, člověk se začne hrbit a začne mu růst srst. Přední končetiny se prodlouží prodlouží se prsty a celá dlaň se zvětší. narostou dlouhé drápy, zadní končetiny se zkrátí a zesílý.
Vlkodlak je velmi nebezpečný, mají velmi dobrý čich a zrak. Vyhýbejte se opuštěným místům kdykoli v noce vlkodlak se nemusí přeměnit jen za úplňku ale kdykoli kdy přeteče jeho práh zlosti.

Tom Welling

14. dubna 2006 v 22:32 ..::: OSOBNOSTI :::..
Povolání: herec
Datum narození: 26.04.1977
Místo narození: New York, USA
Znamení: býk
Životopis:
Tom Welling se proslavil titulní rolí v populárním seriálu Smallville, v němž ztvárnil postavu teenagera Clarka Kenta, který se snaží ovládnout své superschopnosti. Na stříbrném plátně debutoval v roce 2003 v rodinné komedii Dvanáct do tuctu se Stevem Martinem a Bonnie Hunt. V roce 2006 natáči jeho druhé pokračování. Prvním velkým zlomem v jeho kariéře se stal v roce 1999 romantický miniseriál Soudkyně Amy.
V roce 2005 se objevil v roli Nicka Castlea ve filmu režiséra Ruperta Wainwrighta Mlha, který vypráví o obyvatelích malého městečka jménem Antonio Bay, které terorizuje děsivá a nenávistná síla, jež se ukrývá ve smrtící husté mlze. Pod jejím závojem číhá hrůzyplné tajemství, které musí lidé z města odhalit dříve, než bude pozdě.
Sexy kukuč.....
Krásné oči a havraní vlasy fanynky sráží na kolena..... :-))))))
Ze seriálu Smallville......

Království nebeské(Kingdom of the Heaven)

14. dubna 2006 v 21:56 - - - - - - > Filmy
Typ filmu:Historický
Rok výroby:2005
Herci:Orlando Bloom (Balian)
Liam Neeson (Godfreye, Balianův otec)
Jeremy Irons (Tiberia, vojenský poradce krále Baldwina)
David Thewlis (Špitálník, Godfreyův duchovní poradce)
Brendan Gleeson (krvežíznivý Reynald z Châtillonu)
Stručný děj:
Ve filmu Království nebeské vypráví o křižové výpravě očima mladého rytíře Baliana, který odchází na kraj známého světa bojovat za svůj ideál. Oživuje mystiku rytířského rebelanta a zobrazuje dávný boj mezi muslimy a křesťany o Svatou zemi, který se sice odehrál před tisíci lety, ale svými důsledky sahá až do přítomnosti.
Scénárista William Monahan, zdramatizoval fascinující epizodu krátce před třetí křižáckou výpravou. Jeruzalém a velká část Svaté země byly ovládány evropskými rytíři, jež ke znamení kříže a cestě do daleké cicí země přivedly horlivost ve víře i příslib panství a bohatství v exotické říši. Příběh se soustředí na rytíře Baliana z Ibelinu, který se stane hrdinou, když se pevně postaví proti věrolomnosti v křesťanském spojenectví a vede obyvatele Jeruzaléma v chrabrém boji proti Saladinově saracénské armádě.
Balian(Orlando Bloom) a jeho kůň, přijíždí do Jeruzaléma
Tady má jiného koně(černý je ale lepší).....

Mr. and Mrs.Smith

13. dubna 2006 v 22:30 - - - - - - > Filmy
Stručný děj:
John a Jane Smithovi tvoří obyčejný manželský pár s obyčejným životem a obyčejnými starostmi. Každý z nich ale skrývá doslova vražedné tajemství: Oba jsou ve skutečnosti dobře placenými a velmi výkonnými zabijáky, pracujícími pro konkurenční organizace.
Oživení jejich nudného manželského svazku přijde až s novým úkolem od jejich zaměstnavatelů - zabít svého životního partnera. Výsledkem je velkolepá akční podívaná, během níž oba uplatní své výjimečné schopnosti a jejich manželský svazek projde rozhodující zkouškou.
Brad Pitt a Angelina Jolie se představí v hlavní roli sexy akčního filmu MR. & MRS. SMITH, který je plný špičkové akce, nejmodernějších speciálních efektů a neuvěřitelných kaskadérských kousků.
Tady jako tajní agenti.....
A tady jako štastný manželský pár....
Manželé v akci 1
Manželé v akci 2

Galupy

12. dubna 2006 v 22:40 - - - - - - > Mixík :))
Už jednou jsem říkala, že miluju koníky. Zde, je koníček všem známý, například já ho mám na pouzdře, peněžence, deníčku, pouzdře na propisky........Je to koník jménem Galupy, patří do skupiny namalovaných zvířátek, hlavně kresleného medvídka Didla.
Tady je pár obrázkú tohoto roztomilého koníka :

Orlando Bloom

10. dubna 2006 v 23:17 ..::: OSOBNOSTI :::..

Orlando Bloom

Herec

Datum narození:13.01.1977
Místo narození:Canterbury, Kent, England, UK
Znamení: Kozoroh
Životopis:
Orlando se narodil a vyrůstal v Canterbury v Anglii spolu se svou mladší sestrou Samanthou. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre.Další herecké vzdělání si doplnil na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama". Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice.Stejně jako většina jeho známých ze studia se pokoušel získat roli v připravované trilogii Pána prstenů. Po schůzce s režisérem Peterem Jacksonem mu byla nabídnuta jedna z hlavních rolí Legolase Greenleafa.Orlando ihned po dokončení natáčení Pána prstenů se vrhl na malou roli v dalším úspěšném filmu Černý Jestřáb sestřelen "Black Hawk Down". ´Také hrál ve filmu Elizabethtown a Království nebeské.
Orlanda si také můžete prohlédnout v rubrice filmy pod Piráty z Karibiku.
A tady podpis....na fotečce(dalo mi hodně práce najít Orlanda a požádat o podpis)

Johny Depp

10. dubna 2006 v 21:57 ..::: OSOBNOSTI :::..
povolání: herec
datum narození: 9.6.1963
místo narození: Owensboro,Kentucky,USA
znamení: blíženci
Zajímavost:Na levé ruce má osm jizev, protože řezáním do vlastního těla si zaznamenává různé životní události.
Sourozenci:
Danny(Bratr), Christy & Debbie(Sestry)
Děti:
Lily-Rose Melody, Jack
Fóbie:
klauni
Oblíbená barva:
černá
Zlozvyky:
cigarety, rebelství
Životopis:
Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli. potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street".Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street".Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus. Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová.
Filmografie(od r.1998)
2006 The Diving Bell and the Butterfly - Jean-Dominique Bauby
2005 Pirates of the Caribbean 2 - kapitán Jack Sparrow
2004 The Rum Diary - Paul Kemp
2005 Charlie and the Chocolate Factory - Willy Wonka
2004 The Libertine Rochester
2004 J.M. Barrie's Neverland - J.M. Barrie
2004 Tajemné okno /Secret Window/ - Mort Rainey
2003 Nailed Right In
2003 Neverland - James Barrie
2003Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly /The Pirates of the Caribbean/
- kapitán Jack Sparrow
2003
Kdysi dávno v Mexiku /Once Upon a Time in Mexico/ - agent CIA Sands
2002 Lost In La Mancha - sám sebe
2001 Z pekla /From Hell/ - Fred Abberline
2001 Kokain /Blow/ - George Jung
2000 In Bad Taste - sám sebe
2000 Sleepy Hollow: Behind the Legend (video) -strážník Ichabod
Crane
2000 Čokoláda /Chocolat/ - Roux
2000 Než se setmí /Before Night Falls/ - Bon Bon/poručík Victor
2000 Muž, který plakal /The Man Who Cried/ - Cesar
2000 The Fast Show (TV show) - sám sebe v epizodě:"The Last Ever Fast Show
(Christmas Special)"
1999 The Vicar of Dibley (TV seriál) - sama sebe v epizodě:"Red Nose Day
Special"
1999 Ospalá díra /Sleepy Hollow/ - strážník Ichabod Crane
1999 Astronautova žena /The Astronaut's Wife/ - velitel Spencer Armacost
1999 Devátá brána /The Ninth Gate/ - Dean Corso
1998 Strach a hnus v Las Vegas /Fear and Loathing in Las Vegas/ - Raoul Duke

Koníčci

4. dubna 2006 v 21:23 Zvířátka :o)
Mě osobně se koně moc a moc líbí. Jsem do nich blázen a ráda bych jednou měla vlastního koníčka. Doufám, že i vy se připojíte k milovníkům těchto krásných a elegantních zvířat . Zde je pár obrázků...
Tohle jsou dva krásní, bílí Arabové.......
A tohle je taky Arab, ale není tak krásný,jako ti dva předtím......
A tady je pár koníčků nakonec........ :-)))))))

Piráti

3. dubna 2006 v 21:51 - - - - - - > Filmy
To je Orlando Bloom
Tohle je Johny Deep
Film Piráti z Karibiku :-)))))
Zase Johny Deep :-P