Červenec 2006

William Moseley

31. července 2006 v 21:13 ..::: OSOBNOSTI :::..

herec

Datum narození:27.04.1987
Místo narození:Anglie
Znamení:Býk
Životopis:
William Moseley je synem anglického kameramana Petera Moseleyho. Jeho celovečerním hereckým debutem se stal film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (režie Andrew Adamson). Vedoucí castingu Pippa Hall si jej poprvé všimla během hledání hereckého obsazení televizního filmu Cider with Rosie. Tehdy roli nedostal, avšak Hall na jeho herecký talent nezapomněla a o pět let později mu nabídla roli Petra v Letopisech Narnie.

Film vypráví příběh čtyř sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Petr opouští Londýn ještě jako dítě, ale v průběhu děje se stává statečným a dospělým vůdcem, bojujícím za osvobození Narnie. "Jednoduše řečeno - když Petr prochází tou skříní, je ještě chlapec. Když z ní na konci vyleze zpět, je to muž. A když se ohlédnu zpět, uvědomuji si, že podobná proměna potkala během natáčení tohoto filmu i mě." říká William Moseley.

V roce 2002 si zahrál v televizním filmu Goodbye, Mr. Chips.
Williem v civilu, ale zároveň s filmovejma hračičkama :D :D :D
To koukáte, co????????
Sladkýýýýý úsměv.... :-*
Krása....co holky???
Že by slušňák????? :O)))))))))))

Jeff Goldblum

31. července 2006 v 21:02 ..::: OSOBNOSTI :::..
fotku

Jeff Goldblum

Herec

Datum narození: 22.10.1952
Místo narození: Pittsburgh, Pensylvánie, USA
Znamení:Váhy
Životopis: Pochází z kulturně orientované rodiny; jeho otec byl lékařem a matka pracovala jako rozhlasová moderátorka. Od dětství se učil na klavír a náruživě poslouchal jazz. Svůj zájem však postupně přenesl na divadlo, které provozoval amatérsky. Herectví studoval u Sanforda Meisnera v newyorské umělecké dílně Neighborhood Playhouse. Od 1971 vystupoval na Broadwayi a zejm. na mimobroadwayských scénách, kde se představil mj. v Shakespearových hrách Dva kavalíři z Verony a Večer tříkrálový.

Od pol. 70. let se uplatnil také ve filmu, kde vytvořil mj. menší roli psychopatického punkera, který terorizuje rodinu hlavního hrdiny (Charles Bronson) v kriminálním thrilleru Přání zabít. K prvním větším úlohám, jimiž na sebe upozornil, patří hudební kritik Max, pokoušející se prosadit jako rockový zpěvák, v dramatu ze zákulisí bostonského podzemního deníku Mezi řádky, a básník Bellicec pronásledovaný mimozemšťany ve sci-fi remaku Invaze zlodějů těl.

Hrál rovněž v TV; jednoho z dvojice soukromých detektivů v dramatickém seriálu Tenspeed and Brown Shoe (1980) a jako host se objevil mj. v seriálech The Blue Knight (Modrý rytíř), Starsky and Hutch, Laverne & Shirley, The Ray Bradbury Theatre (Divadlo Raye Bradburyho), It's Garry Shandling Show, The Larry Sanders Show a The Simpsons (Simpsonovi - ČTV; pouze hlas). Jako film. herec se definitivně prosadil v 80. letech úlohou cynického novináře Michaela, jednoho ze sedmi bývalých vysokoškoláků, kteří se po letech scházejí na pohřbu svého kamaráda a bilancují své dosavadní životní prohry, v hořké komedii Velké rozčarování.

Komediální polohu si vyzkoušel v postavě nespavostí trpícího inženýra Eda Okina, který se ujme neznámé dívky s ukradenými šperky (Michelle Pfeifferová) a oba pak prchají před gangem zabijáků, v kriminální komedii Do noci. Popularitu si získal rolí šíleného vědce Setha Brundlea, jemuž se zcela vymkne z rukou pokus s telepřenosem vlastní osoby, v hororu Moucha. Velký úspěch mu přinesly v 90. letech postavy excentrických vědců v katastrofických velkofilmech Jurský park a Den nezávislosti, ale nevyhýbal se ani menším film. projektům.

Ztělesnil např. masového vraha, který je ve skutečnosti ďáblem, ve filmu Mister Frost nebo právníka, zapleteného do obchodu s drogami, v kriminálním snímku Tajná mise. Režíroval krátký film Little Surprise (1995, Malá překvapení), za nějž byl nominován na Oscara. Herectví se věnuje také jako pedagog; vyučuje v losangeleském studiu Playhouse West a spolu s hereckým kolegou Peterem Wellerem vystupuje v jazzové kapele. Byl ženatý s herečkami Patricií Gaulovou (1980-86) a Geenou Davisovou (1987-90), po jejímž boku hrál ve filmu Moucha.
Také hrál ve filmech Svatý muž, Jako kočky a psi a Zracený svět: Jurský park

Jurský park 3

31. července 2006 v 20:08 - - - - - - > Filmy

Jurassic Park 3

Režie: Joe Johnston

Hrají: Sam Neill, Téa Leoni (tea-leoni), William H. Macy, Alessandro Nivola
Délka: 92 minut
Žánr: dobrodružný

Popis:
Jurský park 3 - plakát
Světoznámý, renomovaný paleontolog Alan Grant (Sam Nelil) sice nadále pokračuje ve svých výzkumech - v současné době se zaměřuje na zkoumání mozku a inteligence raptorů, ale chybí mu nějaké finanční zázemí. Proto se není co divit, když přijme lukrativní nabídku manželů Kirbyových (William H. Macy a Téa Leoniová), kteří se chtějí proletět nad ostrovem Isla Sorna a jeho chtějí jako věci znalého odborníka pro komentář toho, co uvidí. Až nad ostrovem se však dopátrá nemilé pravdy, a to že Kirbyovi chtějí na ostrově přistát a nalézt svého syna, který se sem zřítil s padákem. Profesor Grant je nekompromisně proti, není mu to však nic platné a probouzí se po omráčení až po přistání. Chce okamžitě odletět, ale to už je pozdě...

Steven Spielberg se vzdává režie a předává ji svému spolupracovníkovi - Joe Johnstonovi, někdejšímu specialistovi na vizuální efekty a tvůrci filmu Jumanji. Divák je opět vržen do prostředí dávno vyhynulých dinosaurů, jimž počítačová technika dokonale vdechla život, a ocitá se ve víru nekončící a strhující akce.

Příští rok by mělo vzniknout pokračování čtvrté. Zvěsti jsou takové, že mezi herci nebude opět chybět Jeff Goldblum ani Richard Attenborough. Další informace ale nejsou k dispozici.

Ztracený svět: Jurský park

31. července 2006 v 20:06 - - - - - - > Filmy

Lost World: Jurassic Park

Režie: Steven Spielberg

Žánr: Dobrodružný

Délka: 129 minut

Hrají: Jeff Goldblum, Julianne Moore, Pete Postlethwaite, Arliss Howard, Sir Richard Attenborough, Vince Vaughn, Vanessa Lee Chester, Steven Spielberg

Popis:

Ztracený svět: Jurský park - plakát
Čtyři roky. Dlouhé čtyři roky uběhly od tragédie na ostrově Isla Nublar a od zničení Jurského parku. Ale už doopravdy nepřežili žádní dinosauři? John Hammond, bývalý šéf Ingenu, říká něco jiného. Nikdy vás nenapadlo, jak to že v prvním dílu už byli všichni dinosauři dospělí? Bylo to proto, že Isla Nublar nebyl jediný ostrov, kde měli pravěká monstra svůj domov - byl ještě jeden. Na ostrově jménem Isla Sorna dinosauři dospívali a vyvíjeli se.

Nové vedení Ingenu chce však otevřít Jurský park i na pevnině, a tak posílá tým žoldáků, aby nachystali dinosaury k převozu. Tomu by však John Hammond rád zabránil, a tak žádá o pomoc Iana Malcolma (Jeff Goldblum), aby se přidal k jiné expedici na ostrov, k té vědecké, v níž je i Malcolmova přítelkyně. Malcolm tedy souhlasí a vydá se už podruhé mezi dinosaury, kteří se zatím na ostrově vymkli jakékoliv kontrole.

Ve druhém dílu Jurského parku se můžete těšit na množství vizuálních efektů. Stejně jako první díl patří k nejúspěšnějším filmům konce dvacátého století.

Jurský park

31. července 2006 v 20:05 - - - - - - > Filmy
Jurassic Park
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Sir Richard Attenborough, Laura Dern, Jeff Goldblum, Samuel L. Jackson, Sam Neill, Joseph Mazzello, Ariana Richards
Délka: 127 minut

Žánr: dobrodružný
Popis:
Milionář John Hammond (Richard Attenborough) má ambiciózní cíl: díky zisku dinosauří DNA chce tyto oživit pravěké tvory. Se svou společností Ingen zakoupil ostrov Isla Nublar u kostarického pobřeží a pokusí se založit tu nejroztodivnější zoologickou zahradu světa. Ale vše nejde tak lehce, jak by se dalo očekávat. Dochází k několika nehodám v závěrečné fázi výstavby, investoři se cítí ohroženi, a proto donutí Hammonda najmout profesionály na slovo vzaté: paleontologa Granta (Sam Neill), paleobotaničku Sattlerovou (Laura Dernová) a matematika Malcolma (Jeff Goldblum). Jejich úkolem má být přesvědčit o nezávadnosti projektu jak investory, tak sebe. Celá prohlídka parku je prezentována jako výlet a cesta za poznáním, daleko více se však začíná podobat hororu a stává se noční můrou prvních návštěvníků...

L.N.: Lev čarodějnice a skříň

31. července 2006 v 19:11 - - - - - - > Filmy

Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň - Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe, The
Motto:Pohádkový příběh čtyř sourozenců ze země plné kouzel a zázraků jménem Narnie.
Typ filmu:Dobrodružný Fantasy
Rok výroby:2005
Hrají:
Jim Broadbent , Georgie Henley , Skandar Keynes , Sala Baker , James Cosmo , Patrick Kake
Popis:
Nadčasové dobrodružství z pera slavného spisovatele C. S. Lewise Letopisy Narnie vypráví příběh čtyřech sourozenců - Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra - kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit, aby dokázali ledové kouzlo zlomit a osvobodit tak říši navždy.
Fotečky lva Aslana...zakladatele Narnie :O))))))))
Bílá čarodějnice (White witch)....
Fotečka z natáčení :O))))))))))...mno...režisér nic moc, že???
Plakát k filmu...:-*
Vedoucí kentaur...generál Narnijské armády
Aslan..!!!!!!!!!!!!!!
Miloučkeeeeeeeej :-*
Kdyby jste se někdy stratili v Narnii, tak ať víte, kam máte jít...pravděpodobně na Cair Paravel...do hlavního města :O)))))))))
Tento filmeček se mi moooooc líbí a už se mocinky těším na další díl, který by se měl v této době natáčet...měl by to být díl..Letopisy Narnie: Princ Kaspian...Takže držím palečky, ať vám natáčení vyjde a už se moc těšíme na jeho filmovou premiéru :-*

Koníčci

29. července 2006 v 21:54 Zvířátka :o)
Tady je pár obrázků mých miláááááááčkůůůůůůůů :D
Krásný Andaluskýýýýýý...♥
V pohybu...
Mamčaaaa a mimčooo... :O)))))
Kráááááááása..♥♥♥
Western style... :O))))))
Doufám, že se vám koníčci líbili... mějte seee!!!!!!! :D :D :D

Kdysi dávno....

29. července 2006 v 21:31 - - - - - - > Draci
KDYSY DÁVNO CHTĚL JSEM LÍTAT....
VIDĚT SLUNCE RÁNO SVÍTAT......
KDYSY DÁVNO ZNAL JSEM KOUZLO....
KTERÝM NEBE NA ZEM SKLOUZLO...
...VYDAL SE HLADAT MODROU ZEM...
..ČISTOU A NEPOSKVRNĚNOU LIDSKOU RASOU..
...ON SE VŠAK NESTAL VÍTĚZEM...
...NENAŠEL ZEMI S TAKOVOU KRÁSOU...
To byli jiní....

Rychle a zběsile: Tokijská jízda

26. července 2006 v 23:11 - - - - - - > Filmy

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Rychle a zběsile: Tokijská jízda - The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Motto:V rychlosti je krása...
Typ filmu:Akční
Rok výroby:2006
Popis:
Do kin se vrací asi nejrychlejší akční série současnosti. V první kapitole jsme poznali odvrácenou tvář Los Angeles a zběsilé honičky v jeho nočních ulicích, ve druhém díle jsme se seznámili se šílenými jezdci z floridského Miami a teď se Rychle a zběsile přesuneme do japonské metropole Tokia, kde se naučíme driftovat - rozpálit auto na co nejvyšší rychlost, v pravý okamžik dupnout na brzdu a nádherně se "smeknout".

Absolutní outsider Sean Boswell (Lucas Black) vidí v nelegálních automobilových závodech jediný způsob jako utéct před tíživou realitou světa sešněrovaného konvencemi a nesmyslnými zákazy. Tím si ovšem proti sobě poštve řadu oficiálních autorit, které ho po jednom velmi nepříjemném karambolu chtějí poslat do vězení. Aby se Sean této nepříjemnosti vyhnul, odjíždí do Tokia žít ke svému příbuznému. Jenže tady se cítí ještě hůř, protože mu tu cbybí jeho největší koníček. Pak ale pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik, a nálada a problémy jsou zpátky. Bohužel několikanásobně větší, než jaké měl doma. Cena zaprohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko.
Drift.....!!!!!!!!!

Rychle a zběsile 2

26. července 2006 v 23:01 - - - - - - > Filmy

Fast and Furious 2

Rychle a zběsile 2 - Fast and Furious 2
Motto:Jak rychle to chceš?
Rok výroby:2003
Režie:John Singleton
Hrají:Devon Aoki
Popis:
Volné pokračování úspěšného filmu, v němž hlavní roli hrála supersilná auta a nelegální uliční závody ve speciálně upravených vozech, nás tentokrát zavede do Miami. Někdejší policista Brian O'Connor při vyšetřování svého posledního případu selhal. On sám se sice cítí jako oběť, ale zároveň si je vědom, že za svůj prohřešek musí platit. Proto opustil Los Angeles a nový případ chápe jako svoji poslední šanci. Hlavním podezřelým je tentokrát bohatý obchodník, který s největší pravděpodobností, pod rouškou vývozních a dovozních aktivit, pere špinavé peníze pro jakýsi mezinárodní kartel. Víc než rok už je sledován celníky i policií, ale jediným výsledkem je poznání, že Carter Verone má živé styky s organizátory adrenalinových automobilových závodů. Vše je tedy na Brianovi, který už nemá co ztratit.