Duben 2008

2 roky!!!

30. dubna 2008 v 18:54 - - - - - - > About blog
Juj je to taaak... :))
...
...
Blogísek má 2 roky, takže všetko neeej...
vydržel toho hodně a zažil si za ty dva roky docela dost... poslední dobou sem se mu moc nevěnovala, za což se mu omlouvám... ;) ale budu se snažit to napravit... prošel různejma změnama, taky si vyslech dost přísnou kritiku, ale i pochvalu... za což děkuju hlavně vám (i za tu špatnou kritiku, je taky potřeba :D) návštěvníkům mýho blogísku...
Takže ještě jednou všem díky... ať nám to ještě dlouho vydržíííí... :P
...
...
Páčko!!! :))

Hannyczka blog

30. dubna 2008 v 17:54 - - - - - - > SB
Další supráckej spřátelenej blogís... ;))
Moc povedený blogísek o hudbě a o všem co má autorka ráda... :)) Teprve začíná, ale věřím že se blogu bude dařit skvěle a bude se rozšiřovat... tak nezapomeňte mrknout...

Kroniky Prydainu II.

30. dubna 2008 v 12:54 - - - - - - > Knihy
Čtvrtá a pátá kniha pentalogie Kroniky Prydainu.

Velkolepý příběh Prydainu vrcholí. Šťastný konec přichází klikatými cestami a je draze zaplacen. Ale existuje vůbec šťastný konec? Příběh odvanou staletí a zůstane jen legenda zapsaná v kronikách. O Taranovi, který volil mezi lží a pravdou, zbabělostí a statečností, mezi nenávistí a láskou...
Americký spisovatel Lloyd Alexander podnícen úspěchem prvního příběhu z čarovného světa Prydainu vytvořil pětidílnou ságu, která v češtině vychází ve dvou svazcích. Nápaditá a bezesporu originální fantasy se tak více než třicet let po svém vydání dostává do rukou i našim čtenářům. Kniha druhá obsahuje navíc povídky, které celému příběhu předcházejí a vrhají tak zcela nové světlo na osudy hlavních hrdinů i na samotný Prydain. Ve druhém svazku Kronik Prydainu tedy najdete romány Taran Poutník, Král králů a povídkový soubor Nalezenec a jiné příběhy z Prydainu.
Povídky:
- Nalezenec (The Foundling)
- Kámen (The Stone)
- Pravý čaroděj (The True Enchanter)
- Rozpustilý havran (The Rascal Crow)
- Meč (The Sword)
- Kovář, tkadlec a harfeník (The Smith, the Weaver, and the Harper)
- Pravdymilovná harfa (The Truthful Harp)
- Coll a jeho bílá svině (Coll and His White Pig)
Moje "maličkost"...
Pokračování Kronik je ještě lepší než první kniha... je zde samozřejmě "dobrý konec" z chudého chlapce spravedlivý král, který vládne dlouho... jak už to u takovýchto knih bývá zvykem... celý příběh je jakoby hledání hlavního hrdiny "samasebe"... nejlepší však na knize je, že je zde vysvětleno vše, na co v předchozích dílech nebyl čas a to v povídkovém souboru: Nalezenec a jiné příběhy s Prydainu... je to vlastně jakási příručka a dokonalé dokončení skvělého příběhu o Taranovi, pasáčkovi vepřů...teda vlastně Krále králů :))

Kroniky Prydainu I.

30. dubna 2008 v 12:54 - - - - - - > Knihy
První, druhá a třetí kniha pentalogie Kroniky Prydainu.

Z šera dávných věků povstal příběh o hrdinném Taranovi. Legenda, která si zaslouží, aby byla zapsána v Kronikách země zvané Prydain. Aby byla čtena a předávána z pokolení na pokolení. Z šera dávných věků až dodnes trvá boj statečných srdcí...
Americký spisovatel Lloyd Alexander (*1924) vytvořil na pozadí velšských mýtů jedinečný fantaskní svět. Kroniky Prydainu, napsané před více než třiceti lety, se staly klasikou anglosaské literatury a tajným tipem pro všechny příznivce J. R. R. Tolikena, C. S. Lewise a nápadité fantasy s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty. Pětidílná sága vychází ve dvou svazcích. V prvním z nich najdete Knihu tří zjevení, Černý kotel a Hrad Llyr.
Moje "maličkost"...
Tato knížka je něco jako slátanina Pána prstenů a Eragona... i když ten vyšel až po Kronice Prydainu... země Prydain je také rozdělena na několik království (Cadiffor, Madok) stejně jako Středozem (Rohan, Gondor...) a nachází se zde "záporňácká" země Annuvin... jako v Pánovi prstenů Mordor... taky je zde "podivné" stvoření Gurgi, něco mezi člověkem a zvířetem, stejně jako v Pp Glum... z Eragona je zde přátelství a magie... a taky "společné téma" jak se z chudého chlapce na statku, který nemá rodiče a dokonce netuší kdo vlastně byli... stane najedou všemi uctívaný hrdina...
Všem nadšeným čtenářům FANTASY povídek doporučuju... právě to čtu podruhé a věřte, dokáže mě překvapit i teď... :))

Kaspian konečně u nás

27. dubna 2008 v 14:53 - - - - - - > Filmy
Pro všechny fanoušky filmu Letopisy Narnie je tu dobrá zpráva... ;)
Druhý díl filmové série s názvem Letopisy Narnie: Princ Kaspian natočil v loňském roce stejný režisér Andrew Adamson (m.j. tvůrce dvou prvních Shreků), do našich kin bude uveden 19. 6. 2008
Je prý ještě působivější než Lev, čarodějnice a skříň a obsahuje velkolepější bitvy, více trikových záběrů, větší množství počítačově generovaných příšer a jedny z největších kulis, které kdy byly pro hollywoodský film postaveny.
Takže se máte určitě na co těšit... Nezapomeňte potom zajít do kina, protože já určo nezapomenu... :))

LN: Princ Kaspian - zajímavosti

27. dubna 2008 v 14:42 - - - - - - > Filmy

Věděli jste, že...

Herec Skandar Keynes, který hraje Edmunda Pevensieho, vyrostl mezi natáčením Lva, čarodějnice a skříně a filmu Princ Kaspian o téměř sedmnáct centimetrů?

Věděli jste, že...

Herci a štáb filmu Princ Kaspian pocházejí z patnácti zemí světa, mezi které patří Česká republika, Nový Zéland, Spojené státy, Velká Británie, Austrálie, Kanada, Německo, Polsko, Slovinsko, Španělsko, Mexiko, Itálie a Francie. Při natáčení se mluvilo více než devíti jazyky.

Natáčecí místa

Počet světadílů, které Andrew Adamson procestoval, když hledal místa, vhodná pro natáčení: 5
Jediné světadíly, na kterých nehledal: Arktida a Antarktida
Hlavní natáčecí lokace se nacházely: Nový Zéland, Česká republika, Slovinsko a Polsko
Pražská studia na Barrandově, kde byla postavena řada kulis pro Prince Kaspiana, byla založena v roce 1931 a v poslední době se stala vyhledávaným místem pro natáčení hollywoodských filmů. Mezi další zde natočené filmy patří Casino Royale a Agent bez minulosti.
Věděli jste, že...
Zásobování muselo během natáčení dodávat denně jídlo pro 1100 herců a filmařů? Celkově jim v průběhu natáčení bylo podáno přes 200000 porcí.

Věděli jste, že...

Režisér Andrew Adamson dal herečce Anne Popplewell (Zuzana Pevensieová) volno, aby mohla odletět do Londýna na maturitní večírek? Anna se do večerních šatů převlékla na toaletě a předtím, než se musela vracet do Prahy, stihla dva tance.

Zbroj

Richard Taylor z novozélandské firmy Weta Workshop pro nové obyvatele Narnie, Telmaríny, vyrobil téměř 600 kusů výstroje a výzbroje, mezi něž patřilo 200 halaparten, 200 rapírů, 100 falchionů, 250 štítů a 55 kuší.
Taylor také vyrobil měkké štíty a další výstroj, sloužící k natáčení klíčových bitevních scén s živými koňmi

Věděli jste, že...

Film Lev, čarodějnice a skříň vydělal po celém světě přes 745 milionů dolarů, čímž se stal jedním z nejúspěšnějších filmů v historii?

Věděli jste, že...

Skandar Keyes a Anna Popplewell teprve poté, co byli pro své role vybráni z tisíců uchazečů z celého světa, zjistili, že bydlí v severním Londýně v sousedních ulicích?

Natáčení

Výtvarník filmu Princ Kaspian, Roger Ford, pracuje ve filmovém průmyslu už čtyřicet let, ale hrad krále Miraze, který postavil ve studiích na Barrandově, byl tím největším, co kdy navrhl.
Hrad krále Miraze stál na pozemku o rozloze 1800 m2 a částečně se inspiroval hradem Pierrefonds, který se nachází ve Francii poblíž Paříže.
Postavit hrad trvalo 200 tesařům, štukatérům a výtvarníkům 15 týdnů.
Pomocí počítačových efektů se velikost Mirazova hradu během postprodukce ztrojnásobí.
Dřevěný most, který se objevuje ve vrcholné scéně Prince Kaspiana, byl postaven přes řeku Soca ve slovinském kraji Bovec a jeho stavna trvala 20 konstruktérům a dělníkům měsíc.
Ford se při návrhu mostu inspiroval mostem, který postavil Julius Caesar přes řeku Rýn během bojů s Germány.
Aby bylo možné uskutečnit Fordovy plány, museli konstruktéři dočasně odklonit tok řeky Soca.
Stanice londýnského metra, na které začíná ve filmu Princ Kaspian dobrodružství sourozenců Pevensieových, se vůbec nenachází v Londýně. Ford ho postavil v Henderson Studios na novozélandském severním ostrově.
Věděli jste, že...
Na rozdíl od Lva, čarodějnice a skříně vytvořili maskérka Tami Lane a oscarový designer masek Howard Berger (cenu obdržel právě za první narnijský film) v pokračování narnijce různých ras a různého stáří? V novém filmu uvidíme poprvé ženské kentaury a kentauří potomky, a stejně tak například i osmdesátiletého fauna.

Věděli jste, že...

Některá místa z Prince Kaspiana jsou divákům povědomá, protože štáb natáčel na stejných odlehlých místech novozélandského jižního ostrova, která se předtím objevila jako Středozem v trilogii Pán prstenů?

Masky

130 statistů, kteří ve filmu Princ Kaspian hráli narnijská stvoření, nosilo speciální obleky a každý den trávilo řadu hodin v maskérně.
Designer masek Howard Berger spolupracoval během natáčení se 46 maskéry a dohlížel celkově na 4600 aplikací masek a make-upu.
Herec Warwick Davis musel aplikacemi obličejové prostetiky, která ho proměňovala v trpaslíka Nikabrika, trávit denně tři a půl hodiny.
Aby byli herci připraveni na natáčení včas, přicházeli Howard Berger, Tami Lane a jejich tým na místo natáčení o pět hodin dříve než zbytek štábu.
Čas, kdy Howard a Tami museli vstávat do práce nejdříve: 1:30 v noci.

Věděli jste, že...

Herec Warwick Davis je z herců, účinkujících ve druhém díle jediný, kdo se objevil ve dvou různých adaptacích příběhů o Narnii? V Princi Kaspianovi hraje roli Nikabrika, černého trpaslíka, zatímco ve verzi BBC z roku 1989 hrál v Princi Kaspianovi a v Plavbě jitřního poutníka hrdinného myšáka Rípčípa. V aktuální verzi bude Rípčíp kompletně stvořený pomocí počítačů.

Věděli jste, že...

Režisér Andrew Adamson strávil hledáním nejvhodnějšího herce pro titulní roli prince Kaspiana více než rok, ale nakonec do této zásadní role obsadil šestadvacetiletého britského herce Bena Barnese jen tři a půl týdne před začátkem natáčení?

Check out Karma

22. dubna 2008 v 21:34 - - - - - - > About blog
Zdravím všetky "maj" přátele i nepřátele, páč mě už dlouho neviděli...
....A taky ještě pěkně dlouho neuvidí...
Pro "nezasvěcené" jsem už od pátku doma a většinu času trávím v posteli s výdobytky moderní doby a to: s mp3-kou, mobilem a telkou... Řeknu vám, je to velice zábavné, a představa monotonního prožití následujících dnů mě opravdu "velice těší".... A skutečně, budu doma pravděpodobně ještě asik tejden, páč sem byla dneska u doktorky a ta mi dala tunu prášků...Už se ztrácím v časech kdy mám jakej jíst...Asi se brzo ukoušu nudou...Přijde to brzo...
Ten titulek tohoto článku tu neni jen tak... xD Překvápko... Je to jen připomínka, že jsem do Položek Menu přidala jakousi nenápadně se tvářící Karmu: a to oblíbenost blogu... je to asi jako Anketa, kterou vidí naprosto každý návštěvník vašeho blogu...jako by ste daly do Položek Anketu s otýzkou: Líbí se vám můj blog? Chodíte sem pravidelně a rádi? Nebo se vám prostě jakkoliv můj blog zamlouvá? Je to docela dobrej nápad... ankety jim asi přišli zastaralý... tak uvidíme jak se to chytne... xD Takže klikejte a ZVYŠUJTE! :P
Mějte se, a přejte mi brzké uzdravení!!! Tchao... ;))

Emily the Strange: EMILY

20. dubna 2008 v 23:26 - - - - - - > Skate etc.
Emily je…
 • Třináctiletá slečna
 • Černé vlasy s ofinou
 • Velké bílé boty
 • Krátké černé šaty
 • Černé punčochy
 • Vždy obklopena čtyřmi černými kočkami
Emily je "anti-cool", nepodléhá módě a řídí se jen sama sebou. Je protikladem k "Do it Yourself" hnutí. Její oblíbená fráze je: "Ztrať se!" - je to pozvánka k cestování na neznámá místa a zároveň výzva k zewlingu.
Jak ji poznáš? Možná si všimneš dlouhých černých vlasů nebo černých očí, koukajících na tebe zpoza její ofiny. Určitě si všimneš, že je oblečená celá v černém, až na velké bílé boty. Nemůžeš přehlídnout ani čtyři černé kočky, které jsou stále s ní. Možná taky uvidíš v její ruce prak.

Emily the Strange: MYSTERY

20. dubna 2008 v 23:25
 • Výhružné mňoukání
 • Ráda si zdřímne, aby odpočinula svým znaveným kostem
 • Zná svou čtvrť
 • Vůdce bandy
 • Narozena 13. května
 • Drží se blízko Emily
 • Stará škola
Mystery je vůdce bandy a má k Emily nejblíže. Narodila se 13. května, ale nikdo neví, kolik jí je let. Můžeš ji lehce poznat podle oka ve tvaru hvězdy. Tahle kočka ze staré školy nejděsivěji mňouká, protože zná svou čtvrť a ví, o co jde. Pozor na ni - ráda si zdřímne, ale pokud ji vzbudíš, budeš toho litovat.
Emily: Hej, Mystery, co je to velké tajemství?
Mystery: TY bys to měla vědět.
Emily: To je fakt…

Emily the Strange: MILES

20. dubna 2008 v 23:24
 • Tvořivý génius
 • Nejrychlejší kočka ve městě
 • Díky němu se dějí věci
 • Narozen 13. dubna
 • Výborný improvizátor
 • Vždycky nechá značku
 • Ví, jak v tom chodit
Miles je temný a tvořivý génius bandy, narozen 13. dubna v bouřce a za úplňku. Ví jak co dělat, jak realizovat svoje plány a je známý jako nejrychlejší kočka ve městě. Umí se dostat z jakékoli nepříjemné situace. Ve rvačkách vždycky nechává svou značku - a X označuje místo, kde bývalo jeho oko.
Emily: Ahoj Milesi. Potřebujeme dostat přemísťovač do proudového kondenzátoru. Ale drž to v tajnosti nebo nás zabásnou.
Miles: Myslím, že si rozumíme. A (mrk, mrk) tenhle rozhovor vůbec neproběhl.