Duben 2012

Krvavá romance - Polibek nesmrtelnosti

30. dubna 2012 v 22:55 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Vychází zcela nová upírská série plná napětí, lásky a samozřejmě krve...
Název knihy: Krvavá romance - Polibek nesmrtelnosti
Autorka: Alice Moon
Nakladatelství Fragment, 1.vydání, 2012

Sára je nenápadná dívka, která studuje v posledním ročníku střední školy Canyon High. Avšak není jen tak ledajaká středoškolačka. Jejím životem hne nečekaná a velice smutná událost. Její tatínek zemřel. Sára a její maminka tedy procházejí velice smutným obdobím. Snaží se však žít jejich životy dál, ale zároveň na něj nezapomenout.
Aby toho nebylo málo - do Sářina života zasahuje další, velice nečekaná věc. Na školu, do Sářina ročníku, přichází nový student. Tajemný, charismatický, vysoký, tmavovlasý kluk s nebezpečně tmavýma a uhrančivýma očima. Sáře jakoby srdce vylétlo z těla a tlouklo jen pro jedinou osobu. Pro něj. Pro Dustina.
Od první chvíle má Sára pocit, jakoby mezi nimi existovalo nějaké pouto. Dustin se ale Sáře vyhýbá, jejich rozhovory se omezí na pár zdvořilostních frází. Avšak magická přitažlivost, která mezi nimi působí je až překvapivě silná. Dustin totiž není obyčejný kluk, to totiž Sára instinktivně vycítí. Snaží se proto o Dustinovi zjistit co nejvíce informací a zároveň se s ním sblížit.
Co je Dustin vlastně zač? Zamiluje se skutečně Sára a Dustin? Dostihne Dustina jeho temná minulost či ONA?

Tato kniha, první díl právě vycházející série Krvavé romance, je pro všechny fanoušky (převážně hlavně fanynky) upířích příběhů. Já jako čtenářka snad všech současných bestsellerů - Upířích deníků, ságy Stmívání, Vampýrské akademie...a dalších, jsem se rozhodla přečíst i Krvavou romanci od Nakladatelství Fragment.
Můžu říct, že jsem v ní skutečně našla části snad ze všech známých upírských ság. I tak jsem byla z knihy nadšená!
Postavy z knihy mi hned přirostly k srdci. Sára i samotný Dustin, taky Sářina nejlepší kamarádka May, snaživý Jonathan a další...Zamilujete se, budete se bát! Postě všechno, co k takovým teenagerským mystickým příběhům patří.

Hunger Games - Vražedná pomsta

22. dubna 2012 v 23:04 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název knihy: Hunger Games - Vražedná pomsta
Autorka: Suzanne Collinsová
Nakladatelství Fragment, 1. vydání, 2010

Recenze:
Výběr této knížky byl až neskutečně jednoduchý. Jakmile začnete číst Hunger Games, neskončíte dokud nepřečtete všechny tři díly. I tato kniha Vás uvádí do podivuhodného světa, ve kterém žije hlavní hrdinka Katniss.
Poté, co se Katniss a Peeta po dlouhém a vyčerpávajícím boji v aréně, vracejí do svého rodného dvanáctého kraje, začnou se dít podivné věci. Už nikdy pro ně nebude život takový, jaký kdysi býval před Hladovými hrami. Jsou teď jedinými vítězi, kteří směli opustit arénu spolu - jako pár. Do té doby byl vždy pouze jeden vítěz.
Toto se samozřejmě neobejde bez odezvy a výhružek prezidenta hlavního města Kapitolu - Snowa. Ten vyhrožuje jak Katniss, její rodině a přátelům, tak i ostatním krajům, které si postupně uvědomují svou moc a bouří se proti kapitolské kruté nadvládě. A tak se rozbíhá kolotoč intrik a lží, které se snaží nespokojené občany Panemu uklidnit. Avšak marně. Prezident proto přistupuje k radikálnímu rozhodnutí, které změní budoucnost celého Panemu.
Vyhlašuje totiž další speciální Hladové hry. Těchto her se musí zůčastnit vítězové bývalých Hladových her z každého kraje. Pro Katniss a Peetu to znamená jediné. Návrat zpět do arény.
A tak vše začíná zase od znova. Nová aréna, noví soupeři, ale stále stejné odhodlání - PŘEŽÍT.

Vražedná pomsta mě nepřestávala překvapovat od začátku do konce. Pokud chcete zažít skutečné napětí a s každou stránkou čekat novou, překvapující akci, pak je pro vás druhý díl Hunger Games skutečně skvělou volbou. Opět se setkáte se svými starými známými postavami. Přichází však i úplně nové postavy, jako je například Finnick - bývalý vítěz Hladových her(sexy a vtipný zároveň), dále také šílený vynálezce Diod a mnozí další...Enobaria, Johanna, Brutus, stará Mags...
Tyto hry se zapíší do historie Panemu...jejich účastníci mají totiž jediného skutečného nepřitele - KAPITOL! Nečekaný konec a skvělou zábavu najdou všichni čtenáři Hunger Games - Vražedná Pomsta...

Inheritance - Vaše názory

21. dubna 2012 v 14:25 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Knížka už je nějakou dobu na pultech knihkupectví, takže někteří z Vás ji už možná stihli přečíst;))

A právě proto píšu právě sem, abych se od VÁS dozvěděla jaké máte názory na poslední díl Christophera Paoliniho - Inheritance!
Co se vám na knize líbilo a co naopak ne? Změnili by jste nějakou část knihy? Očekávali jste určitou akci, popřípadě stalo se něco co jste naprosto neočekávali? :)

Pište do komentářů, i já se ráda připojím a napíšu svůj názor!:)) Budu se těšit!

Hunger Games - Aréna Smrti

21. dubna 2012 v 14:00 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název knihy: Hunger Games - Aréna Smrti
Autorka: Suzanne Collinsová
Nakladatelství: Fragment, 1. vydání, 2010

Recenze:
Pro čtení této knihy jsem se rozhodla poté, co jsem v kině viděla trailer na její zfilmovanou a stejnojmenou verzi. Zpočátku jsem o jejím ději měla jisté pochybnosti . Připadal mi totiž jako špatné slepení děje kultovního ,,Trona" a světoznámé ,,Narnie". Kdo by četl smíchaninu fantasy a scifi?? Ovšem první dojem byl opravdu velice klamný a kniha mě po pár stranách doslova ,,dostala".
Hlavní hrdince Katniss Everdeenové totiž doslova ,,čtete myšlenky", čímž vás kniha vtáhne do děje a nepustí vás až do poslední stránky. Okamžitě si zamilujete její malou sestru Prim, maminku, kamaráda Hurikána, kocoura Pryskyřníka a další. Ocitnete se v tzv. Panemu - kontinentu někde v severní Americe v nedaleké budoucnosti, kdy je tato země rozdělena na 12 krajů a ,,hlavní město" Kapitol. To ovládá všechny kraje tím, že každoročně pořádá tzv. Hladové hry.
Tato zvrácená reality show je totiž hlavním bodem (červenou nití) celé knihy, ve skutečnosti i celé trilogie Hunger Games od této autorky. Jedna dívka a jeden chlapec jsou vybráni z každého kraje, aby ho zastupovali a vybojovali si život v Hladových hrách. Heslem celých Hladových her totiž může být: Přežije jen ten nejlepší. Jejich účastníci totiž mají za cíl zabít všechny ostatní (celkem 24) účinkující.
Poté, co jsou hlavní hrdinka Katniss a Peeta Mellark (syn místního pekaře) vybráni do této ,,show" rozbíhá se celý kolotoč akcí a příprav na tyto hry. Prochází tedy zkrášlováním se svými přidělenými vizážisty, tréninkem s bývalými vítězi Hladových her a mnoha interview, která jsou přenášena do celého Panemu. Nikdo, kromě Kapitolu a druhého kraje, tyto přenosy nemá skutečně rád. Postupně se Katniss a Peeta sbližují, a to i přes to, co je skutečně čeká. Oba dobře ví, že přežije jen jeden.
Dnem, kdy začínají Hladové hry se děj knihy rozbíhá jako na běžícím pásu. Účastníci ,,her" opravdu umírají skoro každou chvíli a každý má hlavní cíl - přežít. Katniss a její dobré srdce však diváky této ,,reality show" překvapí, dojmou a ona se tak stává skutečnou hrdinkou. Nechce totiž zabíjet, ale právě naopak. Chránit.
Kniha se tak stává jak napínavou, tak velice emotivní. Až do konce mě nepřestávala nudit, s takovým dějem knížky jsem se totiž dosud nesetkala. Opravdu originální! Konec je relativně otevřený, poměrně optimistický. Po jejím přečtení jsem musela sáhnout hned po dalším díle! Vřele doporučuji:)
A zároveň děkuji Nakladatelství Fragment:)

Fírnen

21. dubna 2012 v 12:45 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Po přečtení posledního dílu Inheritance, se mi prostě chtělo kreslit...tady je moje ,,hraní" po tom co jsem namalovaný obrázek hodila do počítače:
+ další verze...Click ,,Celý článek"

Hunger Games posters

1. dubna 2012 v 23:53 | missssa |  - - - - - - > Filmy
Katnis
The Hunger Games: Peeta Character Poster
Peeta
The Hunger Games: Haymitch Character Poster
Haymitch
Hurikán
Rue
The Hunger Games: Cinna Character Poster
Cinna
Cetkie

Tulínci

1. dubna 2012 v 19:52 | missssa |  Zvířátka :o)
To jsou krásný kuličky, žeee:)) Nechápu Kanaďany a jejich vraždění těchto miminek!:/