Květen 2012

Lovkyně snů - Vstříc temnotě

27. května 2012 v 13:57 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Lovkyně snů - Vstříc temnotě
Autorka: Lisa McMann
Nakladatelství Fragment, 1.vydání, 2012

Recenze:
Druhý díl série - Lovkyně snů. Tentokrát jde hlavní hrdinka Janie vstříc temnotě....
Janie a její milovaný Cabel mají za sebou jejich první vyřešený kriminální případ - pan Wilder, jeden ze zbohatlíků zdejší městské čtvrti, totiž prodával nelegálně mladým lidem drogy. Tímto dobrodružstvím však všechno teprve začíná. Janie je lovkyní snů a další a další informace o její schopnosti se dozvídá z poznámek stařičké(nyní již mrtvé) paní Sturbinové. Ta ji prostřednitvím snů učí, jak sny zpomalovat, zastavovat a měnit...
Po úspěchu Janie a Cabela se pro oba opět našel nový úkol. Na jejich střední škole totiž působí sexuální deviant, pedofil, který znásilňuje mladé studentky. Podle všeho jde o jednoho z jejich učitelů. Janie se tak stává ,,volavkou", tedy návnadou pro tohoto zločince a pomocí snů studentů i učitelů se ho snaží najít a usvědčit. Není to však vůbec jednoduché...
Kromě toho je tento rok pro Janie posledním na střední škole. Rozhoduje se proto, zda na vysokou školu vůbec půjde - její rodina totiž nemá moc peněz, a kterou z nich si má Janie nakonec vybrat. Jak Janie, tak Cabel mají ve škole výborné výsledky, proto se jim naskytne možnost stipendia. Jejich vztah se také vyvíjí. Oba jsou do sebe každým dnem a každou hodinou víc zamilovanější. Vypadá to, že budou tvořit skutečně dokonalý pár.
Nové schopnosti však přináší Janie i nové strasti. Každé propadnutí do sna, tím hůř do noční můry, ubírá Janie mnoho sil a energie. Čím častěji se propadá do cizích snů, tím horší je ,,procitnutí" a její návrat zraku. Janie se totiž zhoršuje zrak s každým novým snem. Z poznámek paní Sturbinové se dozvídá opravdu strašlivé věci...
Zároveň probíhá pátrání po pedofilovi, a ne vždy se vyšetřování krimilanistům i Janie s Cabelem daří. Když se však rozhodne chemikář - pan Durbin uspořádat oslavu pro menší okruh studentů a dalších učitelů, začíná se po dlouhé době opět dařit. Janie, jako jedna z pozvaných studentek, se proto vydává na party, aby usvědčila toho sexuálního zločince. Podaří se Janie vyváznout bez zranění? Usvědčit učitele ze znásilnění studentek?

Druhý díl byl pro mě mnohem víc poutavější, o Janiných schopnostech se tady totiž dozvídáme mnohem víc. Už se moc těším na pokračování. Jak to s Janie tedy nakonec všechno dopadne...snad dobře;)

Lovkyně snů - Procitnutí

27. května 2012 v 13:20 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Lovkyně snů - Procitnutí
Autorka: Lisa McMann
Nakladatelství Fragment, 1.vydání, 2011

Recenze:
Janie je sedmnáctilétá dívka, která rozhodně není jen tak obyčejná. Otce nikdy nepoznala, matka je alkoholička, přátel má jen velice málo. Kromě toho, že Janie patří mezi studenty s nejlepším prospěchem, má i jednu nadpřirozenou schopnost. Jenže, kdo říkal že jsou všechny ,,superschopnosti" pro jeho nositele SUPER a přináší jim jen samé výhody? Janie se totiž dokáže propadat lidem do snů, když spí v jejím okolí.
Tuto schopnost Janie objevila, když jí bylo 8 let. Od té doby se povětšinou nechtěně propadá do snů různým lidem. Spolužákům, kteří usnou v hodině i kamarádkám, u kterých Janie občas přespává. Avšak jeden sen ji pořádě vyděsí. Sen je její nejlepší kamarádky Carrie. Topí se v něm malý kluk, kterého Janie nezná a její kamarádka se ho snaží jen marně vytáhnout. Jenže v tomto snu není Janie pouze pozorovatelkou...je i účastníkem této hrozivé noční můry.
Postupem času se Janie začíná o své schopnosti mnohé dozvídat. Jak sny kontrolovat, ovládat a měnit. Není totiž sama. Je ,,lovkyně snů", která může mnohé pomocí cizích snů měnit.
Kromě nejlepší kamarádky Carrie, se v knize setkáváme i s Janinou láskou - Cabelem, stařičkou paní Sturbinovou, bohatou a rozmazlenou Melindou, panem Wilderem, ,,kapitánkou" a dalšími...
Jak Janie své schopnosti rozvýjí a postupnými kroky jim začíná i rozumět, stává se tam mocným nástrojem a pomocníkem proti kriminalitě. Dostává proto nabídku. Jejím úkolem je najít drogové dealery v jejich městě. A tak začíná nebezpečné dobrodružství, do kterého se zaplete i její milovaný Cabel. Oba tak pracují pro ,,kapitánku" - pracovnici policie, která o ,,lovcích snů" již dávno ví. Spolupráce s Janie jako s lovkyní snů, pro ni není první.

K této knize, jsem se dostala zcela náhodou. Vůbec ale nelituji, že jsem si ji přečetla. Je originální a poutavá! DOPORUČUJI:) Vzhledem k tomu, že toto byla moje první knížka s tématem snů a jejich ovládaní, moc mě knížka tímto zaujala!

Hunger Games - Síla vzdoru

23. května 2012 v 22:25 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Hunger Games - Síla vzdoru
Autorka: Suzanne Collinsová
Nakladatelství Fragment, 1. vydání, 2011
Poslední díl bestselleru - Hunger Games...to musíte (do)číst!

Pokud jste již začali číst první díl této série, pak jste na dobré cestě k této knize! Je strhující, je originální, ale hlavně je poslední z trilogie Hunger Games!
Na začátku se hlavní hrdinka Katniss opět ocitá ve svém rodném (bývalém) dvanáctém kraji. Avšak kromě vesnice vítězů zde již nic není. Jen popel a prach, zničená země. Mrtví lidé. Válka mezi Kapitolem a jednotlivými kraji začíná. Vzbouřenci již našli sílu, postavili se prezidentu Snowovi a jeho lidem. Jejich vzorem je (překvapivě) jejich reprodrozd - Katniss (dívka v plamenech). Ta všem vlila do žil naději a víru na poražení Kapitolu.
Taková vzpoura byla ještě před nedávnem pouhým snem o kterém se většina obyvatel bála mluvit, teď to je však skutečnost. Mýty ožívají, lži vyplouvají na povrch. O třináctém kraji se dlouhou dobu jen potichu šeptalo. Je skutečný?
Ano. Zatajený a ukrytý, kraj bez vlivu Kapitolu. Nyní se stává útočištěm pro uprchlýky z dvanáctého kraje a také centrem celého odboje vzbouřenců. Revoluce propuká v plné síle. Katniss v boji s nepřáteli opět pomáhají její přátelé - Hurikán, Haymitch, Peeta a další.... Nechybí ani matka Katniss a její malá sestra Prim, které odhodlaně pomáhají všem zraněným svými schopnostmi a znalostmi.
,,Reality show" však zdaleka neskončila. Hladové hry totiž opět začínají, tentokrát však v podobě nelítostné války a boje proti kapitolanům. Další a další z blízkých a milovaných lidí Katniss umírají před jejíma očima. Ona sama však nezmůže zhola nic. Kdo další bude na řadě? Musí to skončit a Snow za to krutě zaplatí! Cena je však příliš vyskoká...
Katniss a skupinka odvážlivců proto vyráží do hlavního města - Kapitolu. K cíli se dá dostat velice pomalu a navíc s obrovskými potížemi. Mírotvorci, mutové, a mnohé nástrahy jsou doslova na každém rohu. Katniss však nebojácně postupuje dál a její cíl: zabít prezidenta Snowa, který ji o mnohé připravil.
Skončí Kapitol pod vládou vzbouřenců? Nebudou už žádné Hladové hry? Zavládne mír a klid, na celém Panemu? Kdy se Katniss konečně přestane cítit jako v Aréně smrti...? To vše a mnohem víc - čtěte Hunger Games - Síla vzdoru.

Pro mě šokující a zároveň poučný konec. Knížku jsem nemohla dostat z ruky a poté, co jsem přečetla poslední stránku mě popravdě přepadl obrovský smutek. Už žádný další díl... :(

Autogramiáda - Chistopher Paolini

8. května 2012 v 21:11
Paolini nás poctil návštěvou v Praze...takže. Kdo si byl pro podpis?;))

Krásní mrtví - Summer

6. května 2012 v 10:37 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Autor: Eden Maguire
Nakladatelství Fragment, 1. vydání 2012

Třetí díl temné, ale zároveň romantické mystery série. Darina opět pomáhá krásným mrtvým, aby vykoupila jejich duše.
Poté, co středoškolačka Darina objevila vrahy svých mrtvých přátel - Jonase a Arizony, je tím zachránila a zajistila pro ně po tak brzké smrti klid a mír. Nyní se však blíží výročí úmrtí Darininy další dobré kamarádky - Summer. Ta byla okouzlující mladá muzikantka, která měla a i po smrti stále má spoustu fanoušků.
Darina se proto opět setkává s přísným svrchovaným pánem Hunterem, vůdcem Krásných mrtvích. Také se svým klukem Phoenixem, kterého stále miluje a ani smrt je nerozdělila. Samozřejmě i s jejím nejlepším kamarádem Loganem, který jí je oporou ve skutečném světě. I s dalšími novými postavami, které ve třetím dílu této série přicházejí a zasahují do děje. Podivný fanoušek JakB, tichý zvukař Ezra, a další...
Tentokrát je její pátrání po vrahovi mnohem těžší. Vrah Summer byl neznámý útočník, střílící v obchodním centru naslepo do nevinných lidí. Skutečně to bylo tak, nebo byla smrt Summer jeho jediným cílem? Darina proto vyhledává historii kriminality v Ellertonu, dokonce prozkoumává i drogové podsvětí a společně s policií hledá vraha Summer, kterého se stále nepodařilo najít. Stopy však vedou k mnoha různým lidem. Který je ale skutečným vrahem???

Knížka se mi moc líbila. Příběh byl poutavý a děj velice napínavý od začátku do konce. S postavami jsem se tak ,,sžila", že mi náhlá smrt jedné z postav vehnala slzy do očí(to si opravdu nezasloužil). I když jsem četla pouze první díl této série - Krásní mrtví: Jonas, navazovalo se mi dobře a postavy jsem znala. Rozhodně to napravím, druhý díl si koupím a už teď se moc těším na poslední díl! Vykoupení Phoenixovy duše (přítele Dariny, kterého nadevšechno miluje) se totiž blíží a já se opravdu nemůžu dočkal, jak to celé dopadne:)

Krásní mrtví - Arizona

6. května 2012 v 10:09 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře. Podle všeho (a všech) to byla sebevražda… Opravdu? Opravdu by se ta silná, sebevědomá Arizona, suverénní, nepřístupná kráska z ellertonské střední školy utopila v jezeře? Darina musí Arizoně pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi. Ale neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží…
2. díl napínavé tajemné série Krásní mrtví.

Nakladatelství Fragment
Autor: Eden Maguire
Na těchto stránkách máte možnost si stáhnout i UKÁZKU Z KNIHY!:) Tak neváhejte...;)

Krásní mrtví - Jonas

6. května 2012 v 10:04 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.
Jonas, Arizona, Summer a Phoenix. Všichni zemřeli během jednoho roku. Proč ale museli zemřít? Byly to opravdu jen nehody? Darina je jediná, kdo může Krásným mrtvým pomoci…

"Kde to jsem? Co se to děje?" Phoenix nic nechápal, stejně jako já, slídil zvenčí.
"Copak tomu nerozumíš?" zasmála se černovlasá dívka, ale přátelsky. "Copak jsi to neslyšel? Jsi jedním z nás - Krásných mrtvých."
"Arizono?" Phoenix potřásl hlavou úplně stejně jako já předtím. "Jak je to možné?"
"Musím něco zařídit," odpověděla a odhodila si vlasy z čela. "Dát nějaký věci do pořádku."
Phoenix Rohr, Arizona Taylorová, Summer Madisonová a Jonas Jonson. Čtyři mrtví z Ellerton High.
Byli všichni tak krásní, s bledou pletí a divokým pohledem. Smrt je nepoškodila.
Srdce se mi svíralo láskou a žalem nad tou ztrátou.

Autor: Eden Maguire
Nakladatelství Fragment, 1. vydání 2011

Tuhle knížku jsem vyhrála a moc mě zaujala. Netradiční pojetí a opravdu velmi zajímavý příběh :) PS. Líbí se mi, že mají krásní mrtví vytetovaná křídla na místě, kde je zasáhla osudová rána...