Červenec 2012

Deník úúúplně obyčejného upíra

30. července 2012 v 11:17 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Deník úúúplně obyčejného upíra - Moje "super" rodinka
Autor: Tim Collins
Nakladatelství Fragment, 1. vydání 2012

Recenze:
Tato knížka spojuje dvě (v současné době) čtenářsky velice oblíbené věci - upírské téma a knihu psanou ve formě deníku. Jen velice málo čtenářů proto této knížce odolá a já samozřejmě nebudu pozadu!
Hlavním hrdinou a samozřejmě "autorem" tohoto deníku je již téměř stoletý upír jménem Nigel Mullet. Jeho upírští "rodiče" ho proměnili v jeho 15 letech, a od té doby zůstává neustále teenagerem. Problém ovšem je, že se jeho proměna v upíra tak docela nepovedla. Nadpřirozené schopnosti - jako je síla, rychlost nebo třeba krása a přitažlivost (tak tipická pro upíry) se u Nigela bohužel neprojevili. Proto je tedy chudým, slabým a uhrovitým klukem už skoro sto let! Jeho rodiče mu musí potravu - krev - sami přinášet od nevinných obětí, protože Nigel postrádá důležité schopnosti dravce. Jeho ,,mladší" sestra ho hladce zmlátí a aby toho nebylo ještě dost - Nigel ještě nikdy nechodil s žádnou dívkou! Ale to se musí změnit...
Do školy, do které Nigel právě teď chodí (a že už těch navštívených škol bylo!) nastoupí nová dívka jménem Chloe. Do ní se náš upír až po uši zamiluje. On však nepatří mezi ,,oblíbeňáky", i tak se ale snaží udělat na krásnou Chloe dojem. Během tohoto děje se zároveň dozvídáme o mýtech a skutečných faktech upírské společnosti. Například že upíři nespí v rakvích, nemění se v netopýry...a další nesmyslné věci, které si lidi během staletí vymysleli o upírech. Vztah Chloe a Nigela je jako na horské dráze - jednou dole, podruhé zase nahoře. Dopadne nakonec romantický vztah mezi smrtelnou dívkou a nesmrtelným upírem dobře? Přijme Nigelova rodina mezi sebe ,,smrtelnici"? Zůstanou Nigelovy schopnosti stále hluboce pohřbené? A kdo je ten tajemný a hloupý upír, který tak viditelně a neohrabaně pije z lidí krev?!

Knížka se mi velice líbila, doporučuji i -cetiletým;) i když je knížka od 11 let...chytne čtenáře každého věku! Kromě zajímavého děje doplňují knihu i ilustrace. Moc se mi líbilo, že autor děj situoval do současné doby - narážky na to, že Nigel dá fotky otce vysávajícího krev z lidí na facebook...A trávení večerů stoletého teenagera hraním her na PlayStationu:)

Můj milý deníčku II.

30. července 2012 v 10:34 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Můj milý deníčku: Moje džíny jsou fakt děsný
Autor: Jim Benton
Nakladatelství Fragment, 1. vydání 2012

Recenze:
Tato knížka je psaná formou deníku dívky jménem Jamie Kellyová. Je to velice rošťácké dítě, které chodí na základní školu. Jak o sobě ráda prohlašuje - je odbornice přes módu a také guru proměn. Její nejlepší kamarádkou je Isabella a jejím domácím mazlíčkem je pes jménem Prevít (poznámka: pes plemene bígl). Jako každé dítě v jejím věku i ona si občas prochází hloupými nedorozumněními s maminkou, také jako většina dospívajících děvčat je i ona samozřejmě tajně zamilovaná (do chlapce jménem Hudson Rivers - její spolužák a dokonce i chvilkový partner na "laborky") a její úhlavním nepřítelem je vyhlášená školní kráska jménem Angelina.
Děj této knížky vypráví o jejím velkém a záhadném problému s "džínama". Celý svět se obrátí vzůru nohama a to jenom kvůli Jamieniným novým džínům. Jak celou situaci Jamie s kamarádkou Isabellou nakonec vyřeší? Skončí idol Hudson u Jamie v náručí? Opravdu za všechno může Prevít???
Knížka je převážně pro dívky od 10 let, je poutavá nejen svým dějem ale rozodně také svými vtipnými kresbami. Ty doplňují deníkové zápisy a poznamky. Bez nich by nebyla knížka kompletní!

Knížka se mi líbila, i když už dávno nejsem ve věkovém rozmezí které knížka doporučuje. Tudíž bych lidem 20 a víc už knížku nedoporučovala, i když jsem se občas u knížky zasmála i já. Moc se mi líbily komixy doplňující deník! A zároveň obdivuju, jak dokáže autor (MUŽ!) zachytit myšlenkové pochody a názory dospívající holky. Podařilo se mu to skvěle:)
Knížka je pokračováním prvního dílu s názvem: Můj milý deníčku: Kluci, škola a další šílenosti...

Erebos - hra, která zabíjí

25. července 2012 v 17:05 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název knihy: EREBOS - Hra, která zabíjí
Autorka: U. Poznanski
Nakladatelství Fragment, 1. vydání, 2011

Jednou větou: Jak se stát závislákem na počítačové hře ze dne na den, aneb příběh ze současnosti.
"EREBOS" - bůh tmy, temnoty - z řecké mythologie, občas používaný jako jiné označení pro Háda (boha podsvětí)

Recenze:
"Thriller při kterém vám tuhne v žilách krev...", stojí vzadu na obalu knihy. Toto není žánr, který bych pravidelně četla a měla ho plné regály knihovničky v pokoji, ale ze zvídavosti jsem ho vybrala k přečtení a recenzi na můj blog. Na řeckém ostrově Korfu, kde jsem měla knížku sebou, přitáhla pozornost svým zvláštím obalem. Tímto chválím autora obálky, nápad v podobě obnošené, staré knížky je zajímavý, poutavý a moc se mi líbí.
Děj knihy se točí kolem hlavního hrdiny - Nicka Dunmora, který je jako většina hrdinů knih zcela nenápadným človíčkem. Navštěvuje střední školu, kde se svým nejlepším kamarádem Jamiem hraje basketbal. Je tudíž vyšší postavy, má delší tmavé vlasy, které občas nosí do culíku, tím pádem je i idolem několika zdejších děvčat. Chystá se studovat medicínu a denně se proto pere s učební látkou chemie (pozor holky, kombinace krásného a zároveň i chytrého hlavního hrdiny!). Náš hlavní hrdina, je taky (jak překvapivé;)!) tajně zamilován do jeho spolužačky - Emily.
Do Nickova poklidného života na střední škole ale najednou zasáhne podivná věc. Po škole totiž začal kolovat malý čtvercový balíček, který se předává pouze tajně a jen vybraným osobám. Návštěvnost hodin ve škole najednou hluboce klesá a někteří z žáků se začínájí chovat velice podivuhodně. Nick se proto se svým kamarádem Jamiem a spolužačkou Emily chystají celou záhadu objasnit. Jako první se k záhadnému balíčku dostane samozřejmě Nick. Pouhé předání probíhá velice podivně - Nick musí slíbit, že o tom nikomu neřekne a bude dodržovat pravidla. Doma po otevření balíčku zjistí, že je v něm instalační DVD hry s nápisem - EREBOS.
Bohužel však Nick propadne této hře tak, jako většina ostatních spolužáků. Hra s ním totiž skutečně komunikuje, zná jeho pravé jméno a dokonce i plní jeho tajná přání!!! Jak je to možné? Co za to na oplátku žádá tato ďábelská hra? Podaří se Jamiemu a Emily dostat Nicka opět nohama zpátky na zem, do reality? Čtěte EREBOS...a vstupte s Nickem a dalšími tajemnými hráči do tajuplného světa EREBOSU!

Knížku bych doporučila především fandům hry - World of Warcraft, a podobných ,,fantasy" her. Knížka se mi popravdě líbila pouze na začátku a na konci. Prostředek děje - tedy popis průběhu Nickova hraní hry na počítači, se zbytečně protahoval, zabíral do zbytečných detailů a čtenáře (nebo alespoň mě) toto více méně unavovalo. U této knížky mi sáhodlouhé popisy krajin a dějů nevyhovují - zatímco např. u Tolkienova Pána prstenů (mého oblíbeného) jsou pravidlem na každé stránce a čtenář je v ději i rád očekává. Tato knížka stojí na zápletce, a následném rozuzlení celé záhady kolem EREBOSU - což, se začne konečně dít skoro až v závěru celé knihy.

Internetové stranky o knize, kde si můžete zahrát i hru: http://www.ereboszabiji.cz/

Happy summer holidays

2. července 2012 v 19:15 | missssa
Tak je to konečně tu;)) užívejte, všeho co se dá...! =P