Říjen 2012

Krásní mrtví - Phoenix

21. října 2012 v 16:07 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Poslední díl série "Krásní mrtví" právě vyšel a vy se konečně dozvíte, jak to všechno bylo!

Název: Krásní mrtví - Phoenix
Autorka: Eden Maguire
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání, 2012

NEJSOU ŽIVÍ. NEJSOU MRTVÍ. NĚCO MEZI TÍM.

"Darina již pomohla odhalit tajemství smrti Jonase, Arizony a Summer. Nyní ji čeká to nejtěžší...Odhalit okolnosti záhadné smrti Phoenixe." - citace z knihy
Hlavní hrdinka, se kterou se potkáváme již počtvrté, má nyní za úkol ten nejtěžší ze všech dosavadních. Již se blíží rok od úmrtí Darininy velké lásky - Phoenixe. Jejich láska skončila stejně tak rychle, jako začala. Byla to velice krátká, ale zato silná letní láska dvou mladých lidí.
Okolnosti Phoenixovy smrti jsou však zahalené tajemstvím a nebezpečným prostředím drogových dealerů. Dokonce ani policiie nebyla shopná shromáždit dostatek materiálů, aby usvědčila Phoenixova vraha. Darina je však pevně odhodlaná a svoji lásku nehodlá ponechat věčnému utrpení jeho duše v říši mrtvých. V den Phoenixovy vraždy byla na místě činu půlka města - většinou mladých chlapců, ale i starších mužů. To však Dariino pátrání velice komplikuje.
Jako vždy má na své straně i nadpřirozené shopnosti "Krásných mrtvích" a je v bezpečí pod jejich magickou ochranou. Tentokát to však bude mnohem těžší. Darina začíná mít obavy o svůj život. Mezi podezřelými jsou totiž i bratři Nathan a Oscar Thorneovi, oba známí pro obchody s drogovým podsvětím. Starší z bratrů Oscar je v hledáčku policie už dlouhou dobu, nikdy však nebyla příležitost pro jeho usvědčení. Mohl by být Phoenixovým vrahem jeden z nich???
Kromě toho se začnou ještě více prohlubovat problémy ve Phoenixově rodině - u Rohrových. Po dlouhých letech strávených v Evropě přijíždí do města Michael, Phoenixův otec. To vyvolá v rodině ještě větší hádky. Nejmladší Zak se zaplete s Nathanem a jeho kumpány, což pro něj vůbec nevypadá dobře. Brandon, který se o Darinu stará od té doby, co Phoenix zemřel, se začíná chovat podivně a odtažitě. Jak to celé dopadne? Dá se rodina opět dohromady?

ČTĚTE "Krásní mrtví" díl s název Phoenix a dozvíte se, zda Darina odhalila skutečného vraha Phoenixe!!! Odejde Phoenix z tohoto světa už nadobro? Jaké to pro Darinu bude "poté"?
Navštivte internetové stánky: http://www.krasnimrtvi.cz/ a www.fragment.cz ...pro více informací:))

Říše temnot - Prokleté sestry

13. října 2012 v 12:52 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Druhý díl nové knižní série "ŘÍŠE TEMNOT" od L.J.Smith (autorky známé série UPÍŘÍ DENÍKY)

Název: Říše temnot - Prokleté sestry
Autorka: L.J.Smith (Navštivte oficiální stránky autorky: http://www.ljanesmith.net/www/)
Nakladatelství Fragment, 1. vydání, 2012

"LÁSKA NIKDY NEBYLA TAK NEBEZPEČNÁ"

Pokračování Říše temnot nás zavede do tajemné, liduprázdné, americké divočiny. Setkáváme se zde s postavami, které byly v prvním dílu jen okrajově zmíněny - a to se sestrami Jeřabinou, Poštolkou a Nefrit. Ty se samy vydávají pryč "z ostrova" Říše temnot za tetičkou Opal, která stejně jako ony unikla daleko od hloupých zákonů a pravidel jejich světa.
Jedni z mála obyvatel Briar Creeku (dříve rušného zlatokopeckého městečka, dnes již zapomenutého místa) jsou i sourozenci Mary-Lynnette a Mark. Oba jsou nepochopení a samotářští teenageři. Dívka však vidí v příjezdu nových, okouzlujících a mladých sousedek skvělou příležitost, jak svého bratra s jednou z nich seznámit. To by samozřejmě vypadalo jako skvělý plán, kdyby se od příjezdu tajemných cizinek nedělo spoustu záhadných událostí. Proč dívky zakopávaly na zahradě obrovský, podivně vypadající pytel? Proč měla Mary-Lynnette vždy tak špatný pocit (nebo snad strach), když byla sestrám nablízku?
Možná, že spřátelení s třemi sestrami, nebyl zase tak dobrý nápad. Zamiloval se Mark do Nefrit, která vypadá jako křehký anděl? Vše se ještě víc zamotá poté, co se u sourozenců doma objeví neznámý mladík. Jmenuje se Ash a vydává se za bratra tří sester. Mary-Lynnette je však velice podezřívavá a mladíkovi vůbec nevěří. Nikdy v životě ještě neviděla nikoho tak arogantního a sobeckého. Ale co když...se protiklady přitahují???
Co jsou tři sestry a jejich bratr Ash vlastně zač? Vyřeší Mary-Lynnette záhadu a odhalí jejich temné tajemství? Kdo zabil paní Burdockovou??? Přesáhne láska i pevné hranice pravidel ŘÍŠE TEMNOT? NENECHTE SI UJÍT DRUHÝ DÍL série Říše temnot - Prokleté sestry!

Mě osobně se kniha líbila mnohem víc, než první díl. Tento příběh měl skvělou zápletku a děj byl mnohem zajímavější tím, že hlavní postavy řešili vraždu jak z detektivky. Tím byla kniha napínavá od začátku až do konce, kde se objevil tajemný "záporák". Už se MOC TĚŠÍM na další díl!:)) Chtělo by to konečně i knížku s hrdinou VLKODLAKEM, nejsem největší fanda upírů :D Mimochodem, tahle knížka mohla skončit jinak =P Aaaachjo...JEREMY:)

PRO ZÁJEMCE: Umíte anglicky? Rádi čtete knihy autorky L.J. Smith??? Stáhněte si a přečtěte si povídky navazující na knihy TADY: http://www.ljanesmith.net/www/stories

Říše temnot - Tajemství upírů

9. října 2012 v 15:59 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Vychází nová kniha od známé autorky L.J. Smith (autorky série Upíří deníky)!!!
Název: Říše temnot - Tajemství upírů
Autorka: L.J. Smith
Nakladatelství Fragment, 1. vydání, 2012

,,LÁSKA NIKDY NEBYLA TAK NEBEZPEČNÁ"

ŘÍŠE TEMNOT není žádné konkrétní místo. Trvale nás obklopuje. Tvorové z říše temnot jsou krásní, smrtelně nebezpeční a pro lidi neodolatelní. Váš nejlepší přítel může být jedním z nich - jak zdrcující. (citace z knihy)


Kniha vypráví o šestnáctileté Poppy, která se první den letních prázdnin dozví, že umírá. Zbývá jí už jen pár dní života, lékaři jí totiž objevili neléčitelný druh rakoviny - rakovinu slinivky. Po tak šokujícím zjištění jsou všichni členové Poppyiny rodiny hrozně zdrcení - maminka i nevlastní otec Cliff. Nejvíce však bratr (dvojče) hlavní hrdinky - Phillip.
Na takový druh rakoviny, který má Poppy neexistuje žádný lék. Ale nejlepší přítel Poppy jménem James se jen tak nevzdává. Rozhodne se, že nenechá svou nejlepší kamarádku umřít v tak mladém věku, a tak se uchýlí k velice radikálnímu a bizardnímu řešení. Je velmi nebezpečné, a zároveň tím James poruší přísné zákony ,,Říše temnot". Jejich porušení mívají strašlivé důsledky.
James tedy mladičké, umírající Poppy nabídne nesmrtelnost. Prozradí jí jeho tajemství a zároveň jí dává nabídku, stát se jednou z nich. Jednou z příslušníků Říše temnot. Upírkou.

Rozhodne se Poppy pro nesmrtelnost a přelstí tak neúprosnou rakovinu, která Poppy zevnitř pomalu ale jistě zabíjí? Je James ve skutečnosti jenom krvelačná zrůda z horrorů, nebo je to opravdu její nejlepší přítel a velká životní láska? Co oba čeká poté, když poruší pravidla Říše temnot???

ČTĚTE: Říše temnot - Tajemství upírů, v prodeji zde: www.fragment.cz
Knihu doporučuji všem fanynkám (fandům) úpírských příběhů a fantasy světa. Moc se mi líbila a už teď čtu další díl, který navazuje některými postavami z prvního dílu:) Četli jste "Upíří deníky" a byli jste nadšení? Pak rozhodně nečekejte a přečtěte si další knihu ze série Říše temnot od autorky L.J. Smith!!! Mimochodem...máme NÁDHERNÝ český obal knihy:)