Leden 2013

Thorin Oakenshield

15. ledna 2013 v 16:47 | missssa |  - - - - > HOBIT
Jednou z nejnovější a nejočekávanější postavou z Hobita je pravděpodobně Thorin....

Tento odvážný trpaslík je hlavou celé dobrodružné výpravy. Má k tomu také důvod, je totiž dědicem pokladu pod Horou. Jeho cílem je tedy uloupený poklad vzít Šmakovi zpod jeho chamtivých drápů. Jak to už ale u trpaslíků bývá, jsou velice tvrdohlaví. Tento je však jedním z nejtvrdohlavějších, neustále si stojí za svým a Gandalfovy rozhodnutí spíše nerespektuje. To tedy celé skupince nejednou ztíží jejich cestu. Je to však vynikající bojovník se srdcem na správném místě. Na konci příběhu totiž všem ukáže, že i malý trpaslík má velké a laskavé srdce.


Další fotky: "Celý článek"...

Wulfrion

15. ledna 2013 v 16:34 | missssa |  - - - - - - > SB
Nedalo mi to a já musela tenhle parádní blog PROPAGOVAT i u mě:) Není to sice "SB", ale tenhle blog mě opravdu uchvátil!

Společnou máme především OBROVSKOU lásku ke knížkám, a já to jen a jen podporuju:) Na blog jsem narazila náhodou a to tím, že mě na úvodní stránce blog.cz zaujal článek:

Top deset fantasy a sci-fi knih roku 2012

CLICK - - - - - - - - - - http://wulfrion.blog.cz !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Věřím, že tenhle blog jsem rozhodně nenavštívila naposledy! Těším se na další příspěvky na tomto blogu:))

Gandalf (šedý)

3. ledna 2013 v 16:07 | missssa |  - - - - > HOBIT
Tento milý, duchaplný a inteligentní čaroděj se stal miláčkem milionů fanoušků po celém světě. Není tomu jinak ani u nás:)
Tuto postavu není potřeba příliš charakterizovat. Je známou z dílů Pána prstenů a i v tomto filmu mu nechybí vlastnosti z předchozích filmů. Je vtipný, laskavý a vševědoucí. I zde je jakýmsi tahounem děje a opět může za to, že se (obvykle líný a bojácný) hobit vydává na nebezpečnou cestu. Logika jeho použití vlastní kouzelné síly mi však dosud připadá nepochopitelná. Někdy není schopen zbavit se skupinky 5 skřetů na vrrcích, jindy sám poráži Balroga či odhání nazguly. Proč?


Další foto - "click" Celý článek!

Anketa - nejoblíbenější postava z Hobita?

3. ledna 2013 v 15:47 | missssa |  - - - - > HOBIT
Hlasujte pro svou nejoblíbenější postavu z filmu: Hobit - neočekávaná cesta!!! V komentářích + je vítán jakýkoliv názor po shlédnutí filmu!:)

Trailer - Hobit (eng.)

3. ledna 2013 v 15:21 | missssa

Song of Lonely Mountain - Neil Finn

3. ledna 2013 v 15:17 | missssa |  - - - - > HOBIT
Main theme of the movie...LOVE IT!!! <3

Bilbo (Pytlík) Baggins

3. ledna 2013 v 15:08 | missssa |  - - - - > HOBIT
Tato postava je nám všem dobře známá již z filmů (a knih:)) Pána prstenů. Zde se s ním opět setkáváme, ovšem s jeho mladší verzí.

Bilbo má typicky hobití vlastnosti - má rád domov, klid a dobré jídlo. Dobrodružství je pro hobity skoro cizím slovem a velice rádi se takovým záležitostem velikým obloukem vyhýbají. To se však snaží překazit Bilbův známý - čaroděj Gandalf, který má naprosto opačné úmysly. Po značném přemlouvání a jeho setkání s trpaslíky, se nakonec Bilbo vydává na dobrodružnou výpravu. Tady se ze zpočátku neohrabaného a bojácného Bilba stává nový hrdina, který ovlivní běh následujícího věku. Kromě jiného totiž nalézá "prsten", o jehož skutečné moci se dozvídáme až s trilogie Pán prstenů.


+ další fotogalerie - "click" CELÝ ČLÁNEK

HOBIT - hlavní skupina

3. ledna 2013 v 14:47 | missssa |  - - - - > HOBIT

Mezi hlavní hrdiny tohoto filmu bude nepochybně patřit malý hobit - Bilbo Pytlík (Martin Freeman), který je staro-novou postavou filmu. Další nezapomenutelnou postavou je již všem dobře známý čaroděj Gandalf (Ian McKellen), dosud pořád šedý s jeho skvělým kloboukem.
Skupinu pak dále tvoří 13 trpaslíků a jejich jména jsou skutečně těžko zapamatovatelná, jsou to:
Thorin Oakenshield (česky Pavéza; velitel trpaslísků a také dědic všeho bohatství pod Horou), Dwalin, Balin, Fili, Kili, Dori, Nori, Ori, Oin, Gloin (otec známého Gimliho), Bifur, Bofur a v neposledné řadě také velký a tlustý Bombur.

Každé postavě se budu následně samostatně věnovat - včetně jejich popisu a fotek:)

Nová Rubrika - HOBIT

3. ledna 2013 v 14:33 | missssa |  - - - - > HOBIT
Po dlouhém nicnedělání jsem se rozhodla opět chvilku zapracovat na blogu a přispět sem zase něčím novým...

Tentokrát to je nová Rubrika s názvem HOBIT. Bude se tedy jednat o příspěvky jak k filmu, tak i ke stejnojmenné knize.
Film již běží v našich kinech od 13.12., s čímž se můžeme chlubit. Takové velké premiéry jako např. v Anglii či Americe se lidé dočkali až následující den, a to 14.12.:)
Režisér sám se rozhodl co nejvíce držet kližní předlohy, což je znát. Ale i tak se ve filmu dočkáme několika nemalých novinek a překvapení...