Duben 2013

Rod Tyrelů

29. dubna 2013 v 16:12 | missssa |  - - - > Game of Thrones
Tyrellové povstali k moci jako majordomové králů Roviny, jejichž území zahrnovalo úrodné planiny na jihovýchod od Dornských blat a Černovodého proudu až ke břehům Moře zapadajícího slunce. Tvrdí, že skrze ženskou linii pocházejí z Gartha Zelenorukého, zahradního krále Prvních lidí, který nosil korunu z révového listí a květin a přiměl zemi rozkvést. Když král Mern, poslední ze staré dynastie, zahynul na Ohnivém poli, jeho majordomus Harlen Tyrrel odevzdal Vysokou zahradu Aegonu Targaryenovi, kterému odpřisáhl věrnost. Aegon mu daroval hrad a území nad Rovinou.

Erbem Tyrellů je zlatá růže na trávově zeleném poli.
Jejich slova zní: Rosteme do síly. (Growing strong.)

Tyrelové: ,,Celý článek"

Rod Martelů

29. dubna 2013 v 15:45 | missssa |  - - - > Game of Thrones
Nymeria, válečnická královna Rhoynů, přivedla svých deset tisíc lodí ke břehům Dorne na nejjižnějším konci Sedmi království a vzala si za manžela lorda Morseho Martella. S její pomocí porazil své nepřátele a začal vládnout celému Dorne. Rhoynský vliv je zde stále silně patrný. Dornští panovníci sami sebe nazývají spíš "princi" než "králi". Podle dornského zákona pozemky a tituly přecházejí na nejstarší dítě, nikoli na nejstaršího mužského potomka. Dorne, jako jediné ze Sedmi království, nikdy nebylo dobito Aegonem Drakem. K říši bylo nastálo připojeno až o dvě stě let později, a to sňatkem a dohodou, nikoli mečem. Mírovým způsobem se králi Daeronovi II. podařilo to, co nedokázali válečníci, když se oženil s dornskou princeznou Myriah a svou vlastní sestru dal za manželku vládnoucímu princi z Dorne.

V erbu Martellů je rudé slunce probodnuté zlatým oštěpem.
Jejich slova zní: Neskláněni, nepokořeni, nezlomeni. (Unbowed, Unbent, Unbroken.)

Martelové: ,,Celý článek"

Rod Greyjoyů

29. dubna 2013 v 12:00 | missssa |  - - - > Game of Thrones
Greyjoyové ze Štítu tvrdí, že jsou potomky Velkého krále z Věku hrdinů. Legendy praví, že Velký král vládl nejenom západním ostrovům, ale také moři samotnému, a za manželku pojal mořskou pannu.

Po tisíce let byli piráti z Železných ostrovů - zvaní těmi, jež přepadali, "železní muži" - postrachem moří, kteří se plavili až do takových dálek jako přístav Ibben a Letní ostrovy. Vychloubali se svojí udatností v boji a svými posvátnými právy. Každý ostrov měl svého vlastního "solného krále" a "kamenného krále". Z jejich řad byl volen Nejvyšší král, dokud král Urron neučinil trůn dědičným tím, že nechal povraždit ostatní krále, když se sešli k volbě nového panovníka. Urronova vlastní dynastie vyhynula o tisíc let později, když se přes ostrovy přehnali Andalové. Greyjoyové, stejně jako ostatní ostrovní lordové, vzájemně uzavírali sňatky s dobyvateli.
Železní králové rozšířili svoji vládu daleko za ostrovy samotné, vytesávali království z pevniny ohněm a mečem. Král Ohored se mohl pravdivě vychloubat tím, že jeho slovo vládlo, "kdekoli lidé cítili slanou vodu nebo slyšeli šumění vln". V pozdějších staletích Ohoredovi potomci přišli o Stromovinu, Staré město, Medvědí ostrov a hodně ze západního pobřeží. Pak nastaly Dobyvačné války a všem zemím mezi horami, od Šíje až k Černovodému proudu, začal vládnout král Harren Černý. Když Harren a jeho synové zahynuli při pádu Harrenova, Aegon Targaryen daroval říční krajiny rodu Tullyů a přeživším lordům Železných ostrovů dovolil oživit starý zvyk a vybrat si, kdo jim bude vládnout. Zvolili si lorda Vickona ze Štítu.

Erbem Greyjoyů je zlatá krakatice na černém poli.
Jejich slova zní: My nesijeme. (We do not sow.)

Greyjoyové: ,,Celý článek"

Rod Targaryenů

29. dubna 2013 v 11:41 | missssa |  - - - > Game of Thrones
Stará dynastie

ROD Targaryenů

Targaryenové jsou krví draka, potomci urozených lordů z prastaré Svobodné državy Valyrie, jejichž odkaz se zviditelňoval zarážející (někteří říkají až nelidskou) krásou se světle až tmavě fialovýma nebo indigovýma očima a stříbrozlatými či platinovými vlasy.
Předkové Aegona Draka unikli zkáze Valyrie, chaosu a vraždění, jež následovaly, aby se posléze usadili v Dračím kameni, na skalnatém ostrově v Úzkém moři. Odtamtud se Aegon a jeho sestry Visenya a Rhaenys na lodích plavili dobývat Sedm království. Aby zachoval královskou krev a uchoval čistotu rodové linie, rod Targaryenů se často řídil valyrijským zvykem, podle kterého se bratr ženil se sestrou. Aegon sám pojal za manželky obě svoje sestry a s každou zplodil syny.

V erbu Targaryenů je tříhlavý drak, rudý na černém poli, znázorňující Aegona a jeho dvě sestry.
Slova Targaryenů zní: Oheň a krev. (Fire and blood.)

Targaryenové: ,,Celý článek"

Říše temnot: Černá magie

29. dubna 2013 v 9:57 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: ŘÍŠE TEMNOT - Černá magie
Autorka: L. J. Smith
Nakladatelství Fragment, 1. vydání, 2013
Beletrie pro děti a mládež/Fantasy, sci-fi, horory/Edice Říše temnot

Již třetí pokračování edice - Říše temnot...ještě temnější, ,,černější":)

Kniha vypráví o dvou sestřenicích Thee a Blaise. Thea - plachá světlovláska je o celou minutu mladší, než její sebevědomá a krutá, tmavovlasá kráska - sestřenice Blaise. Jsou však spolu již od malička, proto jsou spíše jak sestry. Nejsou to však obyčejná děvčata ze střední školy. Obě jsou to totiž čarodějnice. Stejně jako je každá jiná, každá i jinak ovládá a využívá magii.
Na začátku obě dívky cestují k babičce Harmové do Las Vegas. Z jejich poslední školy v New Hampshire totiž obě děvčata nechali vyhodit, kvůli divoké Blaise. Ta využívá magii pro zábavu a své spolužáky (převážně chlapce) pomocí kouzel dovádí až k šílenství. Naopak Thea je ta rozumnější a klidnější z obou děvčat. První den školy se však vymkne kontrole a Thea se neočekáváně zamiluje do chlapce jménem Erik. Že by skutečně existovala láska na první pohled?
TO JE VŠAK PROTI PRAVIDLŮM ŘÍŠE TEMNOT. Čarodějnice, ani jiná stvoření z Říše temnot se nesmí zamilovat do člověka, ani mu vyprávět o Říši temnot. To vše pod trestem smrti, pro oba dva. Thea i Blaise však obě poruší pevně stanovené zákony Říše temnot, a to se neodpouští.

Čeká na tento zamilovaný pár a Blaise smrt? Jak posoudí nezákonné chování těchto dvou dívek Vnitřní kruh, složený ze starých a mocných čarodějek a čarodějů? Co je Thea ochotná obětovat své lásce k člověku?

Pěkný příběh o dvou mladých čarodějkách:) Máte rádi čáry a kouzla? Tak neváhejte, čtěte ŘÍŠE TEMNOT - Černá magie...!!!

Již vyšlo:

Nepřítel mého nepřítele

8. dubna 2013 v 17:01 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Nepřítel mého nepřítele
Autorka: Kateřina Petrusová
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání, 2013
Beletrie pro dospělé/Romány, povídky, novely/Krimi, detektivky

Detektivní příběh začínající přímo uprostřed nepovedeného pátrání po drogovém dealerovi Torovi. Hlavní hrdinka Joan Westová je zkušenou policistkou působící přímo v ulicích New Yorku. Po krátkém románku s kolegou, ale odchází od policie, stane se členkou bezpečnostních služeb a narodí se jí krásná, milá holčička jménem Amy.
Její relativně spokojený život svobodné matky však naruší nečekaná událost. V okamžiku, kdy jí do práce zazvoní telefon, že si Amy do školky přišel vyzvednout sympatický ,,strejda", se Jo zhroutí celý svět. Toro si přišel pro Amy.
V tu chvíli se ze zkušené a léty prověřené policistky stává zoufalá matka, poháněná jen základními instinkty. Najít, zachránit své dítě bylo nyní jediným cílem a smyslem Joanina života. Udělala by cokoliv, aby malou Amy držela opět v náručí. Opravdu?
Toro teď drží Amy jako rukojmí a očekává, že Jo udělá cokoliv jí řekne. Nic není nebezpečnějšího než zoufalá a citově zhroucená matka. Proto ji Toro posílá do terénu, kde má za úkol zlikvidovat mafiánského bosse newyorského podsvětí.

Podaří se Jo zabít nebezpečného mafiána Roberta Bavettu obklopeného jeho ostřílenými bodyguardy? Získá si jeho důvěru? Dostane svou Amy zpět? ČTĚTE!:)

V této edici již vyšlo: Máte radi mafiány a prostředí kolem nich??