Květen 2013

Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka

20. května 2013 v 10:21 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka - Vytí na Měsíc a jiné trapasy
Autor: Tim Collins
Nakladatelství Fragment, 1. vydání 2013
Beletrie pro děti a mládež/ Romány, povídky, příběhy/ Edice Deník úúúplně obyčejného upíra

Již třetí díl z této edice...!!!

Tentokráte se přesuneme od upíra Nigela ke zcela nové postavě. Jmenuje se Luke Thorpe a je mu patnáct let. Tento zrzavý, pihatý prefekt ve škole skvěle prospívá, vede debatní i šachové kroužky. Jde mu matematika, zato sport je pro něj velká tragédie. Spolužáci se mu smějí: ,,Hej! Mrkvová nati!" a ,,Není tvojí mámou Ron Weasly?"
Aby toho nebylo málo, začne se s Lukem dít něco divného. Od té doby, co ho pokousal velký pes se začnou stávat záhadné věci. Luke má podezření, že má vzteklinu, avšak to není tak úplně pravda. Není totiž tak úplně normální...stává se z něj vlkodlak. Však to znáte, dlouhá srst, špičaté zuby, vytí na Měsíc...
A tak se Luke potýká s nečekanými překvapeními. Někdy mu naroste velký chlupatý ocas, jindy mu zase dvojnásobně narostou záda nebo se mu ruce změní v zrzavě porostlé tlapy. Antibiotika zřejmě nezaberou, a tak se zoufale snaží tyto přeměny kontrolovat. Neúspěšně. Narazí však na mladého Ryana, který se tváří že Luka zná a chce mu s jeho problémem pomoct. Nakonec se Luke rozhodne tajemného Ryana navštívit, aby mu s jeho trápením pomohl...
A tak pro Luka začíná dobrodružství, o jakém se mu ani ve snu nikdy nezdálo. Poznává spoustu nových přátel, je konečně oblíbený a sportovně založený. Do děje však vstupuje úhlavní nepřítel vlkodlaků - UPÍR...Začnou pro našeho novorozeného vlkodlaka trable a vypune válka? Stanou se vlkodlaci a upíři konečně po mnoha staletích partnery a spojenci?

Opět skvělé čtení pro fanoušky jak vlkodlaků, tak upírů!!!:) Deník je velice čtivý, chytlavý a své čtenáře si najde i mezi mnohem staršími než 11ti letými:) Pěkné ilustrace vtipně doprovází text a je rozhodně se na co těšit. Upíři a vlkodlaci - spojme se! :) Povedené pokračování předchozích dvou titulů - Deník úúúplně obyčejného upíra. ČTĚTE!!!

Dále také vyšlo: (www.fragment.cz)

Říše temnot: Tajemný anděl

20. května 2013 v 8:51 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Již čtvrtý díl edice Říše temnot...je tu!!!

Název: ŘÍŠE TEMNOT - Tajemný anděl
Autorka: L. J. Smith
Nakladatelství Fragment, 1. vydání, 2013
Beletrie pro děti a mládež/Fantasy, sci-fi, horory/Edice Říše temnot

Hlavní postava knihy - Gillian, je šestnáctiletá, malá a křehká dívenka. Ve škole se jí mnoho obdivu nedostává, její jedinou skutečnou kamarádkou je dívka jménem Amy. A tak se jednoho dne tato opuštěná a slabá ,,šedá myška" vydá pěšky na cestu ze školy domů. Je chladné zimní odpoledne, ale Gillian uslyší z nedalekého lesa zoufalé volání o pomoc. Odhodlaně se proto vydá neznámému volajícímu hlasu na pomoc. To však neměla dělat. Sama totiž přijde o život.
Na zpět do života ji však přivede záhadný anděl. Stane se jejím strážcem a od ,,její smrti" teď Gillian provází na každém kroku. S jeho pomocí se dříve nevýrazná Gillian stane ze dne na den populární a atraktivní. Daří se jí dokonce i postupně získat jejího vysněného idola - Davida. Její maminka, závislá na alkoholu, přestává pít a pravděpodobně se k sobě oba rodiče zase brzy vrátí. Vše je prefektní. Ale za jakou cenu?
Tajemná bytost však na Gillian začne klást podivné požadavky. Vystavuje ji nebezpečným situacím. Co je opravdu zač tento anděl? A co ho přivedlo z onoho světa? Nejen Gillian, ale i jejím blízkým teď hrozí veliké nebezpečí! Stojí teď před náročným úkolem. Jak dostat tuto bytost zpátky tam, odkud přišla?

Tentokráte duchařská povídka, ve které především přátelství a láska sehrají hlavní roli! Zůstane Gillian s Davidem a zbaví se proradného Anděla? ČTĚTE!!!:)

Dále vyšlo také: (www.fragment.cz)