Červenec 2013

Thranduil

23. července 2013 v 10:23 | missssa |  - - - - > HOBIT
Jako jedna z nových a epických postav filmu Hobit...

Zatím v prvním filmu Hobit příliš nezazářil a neměl zde velkou roli, to se však s příchodem dalších dvou filmů změní. Thranduil je totiž otec, všem velice dobře známý, Legolase. Možná na některé neudělal přáliš dobrý první dojem...když odmítl pomoct trpaslíkům po plenění draka v Ereboru. Ano, je to zvláštní postava, ale řekněte...nemá opravdu EPICKÉHO jelena? :) Už se moc těším na jeho další účinkování v dalších filmech Hobita (zajme totiž naši skupinku trpaslíků).

Galadriel

23. července 2013 v 10:12 | missssa |  - - - - > HOBIT
Tato postava je fanouškům LOTRa více než známá...

Proto není třeba příliš představovat:) Paní Galadriel, paní lesa, jedna ze strážců Středozemě. Našich malých hrdinů se zastala již v Pánovi prstenů, kdy hobitům a dalším členům skupiny poskytla ve svém lese dočasný úkryt a chvilkový odpočinek. Nyní v HOBITOVI vystupuje jako autorita, do které je zamilovaný čaroděj Gandalf, a i nyní má velké pochopení pro skupinku trpaslíků a Bilba Pytlíka...

,,Mitrandir why the halfling?"
,,Why? Maybe, because I am scared...and he gives me a courage."

Zrádný anděl

23. července 2013 v 9:24 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Zrádný anděl
Autorka: Ulrike Bliefert
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání, 2013
Beletrie pro děti a mládež/ Romány, povídky, příběhy/ Edice THRILLER

,,Temný stín anděla, který ji od té doby stále doprovází, stál za její židlí. Cítila to naprosto zřetelně. Ale neodvažovala se obrátit. Neměl rád, když se na něj někdo díval..."

Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem Nickym. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Má však k tomu důvod, tají Sonja něco? Jaká je její minulost a kdo je vlastně zač, ta dívka s tváří anděla?

Poté, co skupinka dorazí na jejich oblíbené místo - do Tyrolska(Soldenu), kde tráví většinu času lezením, čeká rodinu malé překvapení. Jejich stará známá slečna na hlídaní Evi bohužel není k dispozici, protože jela na Mallorku do plážové školky. Majitelé hotelu však neztrácejí naději a slibují, že co nejdříve najdou náhradu.
Je jí nakonec mladá dívka s andělskou tváří, vlasy nabarvenými červenou hennou a otrhaným, starým oblečením - Sonja. I když si ji malý Nicky na první pohled zamiloval a její hlídání je k nezaplacení, něco tady nehraje.
K ostatním lidem je totiž nepřístupná a až příliš tajemná. Podaří se Leonie dostat přes tyto bariéry a stát se Sonjinou dobrou kamarádkou? A neohrozí tím společné a dlouho budované přátelství s Maike?
Vše nakonec zkomplikuje tragická událost, která ovlivní životy všech...

Napínavý příběh od začátku do konce! Čtěte thriller Zrádný anděl, který má děj s prvky detektivního příběhu, s překvapivým koncem.

Tom Gates - Geniální nápady (většinou)

3. července 2013 v 12:17 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Tom Gates - Geniální nápady (většinou)
Autorka: Liz Pichonová
Nakladatelství Fragment, 1. vydání, 2013
Beletrie pro děti a mládež/ Romány, povídky příběhy/ Edice Tom Gates

Už zase ten Tom něco vyvádí...

Hlavní hrdina (autor toho deníku) - Tom je chlapec navštěvující první stupeň základní školy. Jeho zájmy i problémy se příliš neliší od těch, které mají i ostatní děti jeho věku...Má věčně zamračenou starší sestru Deliu, nejlepšího kamaráda Dereka (kteří spolu s dalším kamarádem tvoří kapelu - Zombijský rafani), prapodivné učitele a ještě divnější rodiče (především sportem posedlého tatínka).Rád mlsá a mezi jeho nejoblíbenější hodiny patří Výtvarná výchova.
Leotšní rok na Toma ve škole čekají dvě skvělé akce - Sportovní den a konkurz na školní Soutěž talentů. Třídní Fullerman je pevně rozhodnutý svou třídu dovést k úspěchu na Sportovním dnu, vzhledem k tomu, že Tomova třída byla vždy poslední. A tak se cvičí OPRAVDU ve všech hodinách. O očekávané školní Soutěži talentů se proslýchá, že na ní vystoupí SPECIÁLNÍ HOSTÉ! Prý ,,3 týpci", opravdu? Pro Toma Gatese je to jeho nejoblíbenější kapela, proto se už neuvěřitelně těší!!! Samozřejmě se soutěže zůčastní i jako soutěžící se svojí kapelou Zombijský rafani. To bude něco!
Co ještě dalšího čeká Toma a jeho kamarády nejen ve škole? ČTĚTE Tom Gates - Geniální nápady (většinou) a sami se z jeho nápadů poučte...

Vtipný deník plný vtipných ilustrací - pro čtenáře od 9 let!:)


Mezi nebem a zemí - Setkání s duchem

3. července 2013 v 11:52 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Mezi nebem a zemí - Setkání s duchem
Autorka: Stacey Kade
Nakladatelství Fragment, 1.vydání, 2013
Beletrie pro děti a mládež/ Dívčí romány a povídky/ YOUNG ADULTS/ Edice mezi nebem a zemí

,,Jsem mrtvá- Možná ne celá - koneckonců, nějaká moje část tady pořád ještě je a sleduje, co se děje."
Alona Dareová, několikanásobná královna plesu a nesmírně populární dívka z posledního ročníku střední školy, se ocitne mezi světem mrtvých a živých. Poté, co ji srazil školní autobus se nyní Alona potuluje školou a zjišťuje, jak falešné přátele kolem sebe po celou tu dobu měla. Kdo ji však pomůže dostat se ke světlu a na ,,druhou stranu"?
Ukáže se, že jako jediný ji SKUTEČNĚ vidí největší podivín na celé škole - goth Will Killian. Ten jako jediný na škole má dar (či prokletí?) vidět a mluvit s mrtvými lidmi, kteří nepřešli na druhou stranu a mají na tomto světě nevyřešené záležitosti. Pomůže však Aloně, která by s ním za živa nepromluvila ani slovo? Povrchní Aloně však, jak se ukáže, posmrtný život změní pohled na svět a tak s Willem naváže více než jen přátelský vztah. Oba si navzájem pomáhají a tak společně postupně dospívají i k vyřešení záhady Aloniny náhlé smrti.
Do všeho se však připlete i podivínská kamarádka Joonie a záhadný ,,Mračoun", který z Willa vysává enegrii. Co jsou ve skutečnosti zač a co mají tihle dva společného? Jakou roli v celém přiběhu hraje Lily, společná kamarádka Willa a Joonie, která je po autonehodě uvězněná na nemocničním lůžku bez známek života?

ČTĚTE Mezi nebem a zemí - duchařský příběh plný emocí, záhad a lásky!

,,V kráse je pravda, v pravdě krása." (John Keats)
Příběh se mi moc líbil. Typický romantický duchařský příběh, kde se nóbl, povrchní slečna a vyvrhel společnosti, nikým nepochopený kluk nakonec přece jen najdou cestu k sobě a pochopení se navzájem. Prostě romantika na léto, která by vám na cestách NEMĚLA CHYBĚT!:)