Říjen 2013

Keep Calm and...

24. října 2013 v 19:25 | missssa
další...,,Celý článek":)

Říše temnot - Spřízněné duše

24. října 2013 v 19:13 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Říše temnot - Spřízněné duše
Autorka: L.J. Smith
Nakladatelství Fragment, 1.vydání 2013
Beletrie pro děti a mládež/Fantasy, sci-fi a horory/Edice Říše temnot

Zatím poslední díl z edice Říše temnot...máte se na co těšit!

Hlavní hrdinka Hannah není obvyklá studentka střední školy... Je zvláštní nejen svým vzhledem, a to krvavou podlitinou - ,,růží" na její tváři, ale i po duševní stránce. Již dlouho ji trápí zvláštní a nevídané jevy. Nachází totiž papírky se vzkazy, které nepsala ona, avšak rukopis je zaručeně její... Kdo píše tyto tajemné vzkazy? A proč ji předpovídá jistou smrt před jejími 17tými narozeninami?
I když se Hanna velice dlouho rozhoduje, nakonec sebere všechu odvahu a zajde k mladému psychologovi Paulovi. Vylíčí mu její zvláštní situaci a už dopředu je Hanně jasné, že jí neuvěří. Avšak poté, co do Paulovi kanceláře oknem proskočí dva zápasící obrovští vlci, se celý problém ještě více zamotává a komplikuje. Jako začínající a nezkušený je Paul ke starým praktikám psychologů sice zdrželnivý, ale nakonec po vzájemné dohodě s Hannou vyzkouší uvést ji do hypnózy... Co všechno to divné chování zvířat i Hanny vlastně znamená???
Reinkarnace a minulé životy jsou jak pro Paula, tak pro Hannu jen vymyšlené nesmysly a hloupé mýty, nyní však pro oba dostávají nový význam. Hanna je milovnice dob dávno minulých, dinosaurů a paleontologie. Nyní se v hypnóze přesouvá o miliony let zpět a ocitá se na Počátku věků, v době jeskynních lidí. Je Hanou od Tří řek a společně s její kamarádkou Ket žijí poklidně s celým kmenem do doby, než k nim vtrhne a všudypřítomný klid naruší cizinec. Chlapec již od pohledu není obyčejným člověkem...má divoké oči, a špičáky jako dravá zvěř. Lovci jsou rozhodnuti ho zabít. ,,Je to démon!" Hana však ve svém srdci cití, že světlovlasý chlapec není ve skutečnosti zlý a snaží se mu ze všech sil pomoct...
...představovala si Hanna v hypnoźe pouze její oblíbené historické období nebo to byl skutečný obraz jejího minulého života? Co když její život není prvním, který prožila??? A kdo je ten divoký světlovlasý chlapec? Hanna je rozhodnutá celou záhadu rozluštit!

ČTĚTE!!! Velice pěkný příběh o dalších dvou spřízněných duších:) Kdo již někdy četl některou z edice Říše temnot, jistě moc dobře ví, o čem je vlastně řeč. Knihy od autorky L. J. Smith mě nejspíš nikdy nepřestanou bavit!!! Je to skvělé čtení jak pro mladé, tak i starší;) Nepropásněte další napínavý příběh Hanny... na konci se setkáte i s ostatními ,,spřízněnými dušemi", které jste doposud díky edici Říše temnot mohli poznat!

Moje tvorba - Fírnen

24. října 2013 v 18:38 | missssa

Moje tvorba - myšák

24. října 2013 v 18:35 | missssa

Říše temnot: Lovci zla

15. října 2013 v 14:16 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Říše temnot - Lovci zla
Autorka: L.J. Smith
Nakladatelství Fragment, 1.vydání 2013
Beletrie pro děti a mládež/Fantasy, sci-fi a horory/Edice Říše temnot

Již pátý díl tajemné série Říše temnot...

Další tajuplný příběh od známé autorky L.J. Smith (proslavené díky populárním Upířím deníkům) se odehrává v americkém Bostonu, přístavním městě na severním pobřeží. Hlavní hrdinka Rachel, se jako malá stala svědkem události, kterou si dokáže představit jen málo z nás. Během chvíle přišla jak o malého bratříčka, tak její maminku. To vše viděla na vlastní oči, vraždil však někdo, kdo podle ní do té doby existoval jen v pohádkách a strašidelných příbězích vyprávěných o Halloweenu...
,,Jedl ho nebo něco dělal zuby. Trhal a nasával. Vydával zvuky jako pes, když hltá svoje psí jídlo." Rachel se setkala s upírem...dozvěděla se tak tím nejhorším možným způsobem o existenci tzv. Říše temnot, která nás všechny trvale obklopuje. Tvorové z říše temnot jsou krásní, smrtelně nebezpeční a zvláště pro lidi neodolatelní...upíři, lamie, vlkodlaci, čarodějnice...Tito všichni skutečně existují!
Pro Rachel byl tento zážitek impulsem k rozhodnutí, které ji od počátku změnilo její dosavadní život. Putovala od jedné pěstounské rodiny ke druhé a hledala lovce upírů. Když se jí konečně podařilo k takové rodině dostat, začala s tvrdým tréninkem, aby se stala tou nejlepší lovkyní upírů ze všech...To se jí brzy splnilo. Z Rachel měl strach každý upír z Říše Temnot, svoji identitu však úspěšně velice dobře tajila a tak byla pro všechny upíry známá jako ,,Kočička".
Když se však v Bostonu začnou z ničeho nic ztrácet mladé dívky, Rachel se spojí s několika dalšími lovci a chce nejen dívky zachránit, ale i zabránit pokračování upírských útoků. Co se však stane, když Rachel zjistí že za vším stojí Quinn...upír, kterého se stejně jako jí bojí celá upírská rasa. Dokáže ho Rachel porazit? Zachrání mladé dívky před strašlivým koncem?

ČTĚTE - Říše temnot: Lovci zla...!!!
DOPORUČUJI! Edice Říše temnot mě nikdy nezklamala, vždy se těším na další díly od skvělé autorky, které dokážou diváka perfektně vtáhnout do děje. Čtení je pak nejen zábavné, ale i strhující od začátku do konce. Tento díl byl zatím jeden z nejlepších! Moc pěkné čtení:))

Tento a další díly z Edice Říše temnot ke koupení zde: www.fragment.cz

Další díl:

ŘÍŠE TEMNOT - novinky!!!

10. října 2013 v 16:30 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Již brzy se můžete těšit na recenze těchto knižních titulů:

Ke koupi ZDE: www.fragment.cz


Pět bojovníků - Tygr

10. října 2013 v 16:25 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Pět bojovníků - TYGR
Autor: Jeff Stone
Nakladatelství FRAGMENT, 2. vydání 2013
Dobrodružství a detektivky/ Dobrodružství a detektivky pro čtenáře od 9 do 12 let/

Čest...odvaha...dobrodružství...

Každý z nás již určitě někdy slyšel o legendách čínských bojových umění. Naši hrdinové - pět mladých mnichů se musejí naučit ovládat bojové umění pěti zvířat, ke kterému jsou předurčeni - tygr(FU), opice(MALAO), had(SEH), jeřáb(HOK) a drak(LUNG).
Jejich výcvik však přeruší násilné vniknutí pomstychtivého a zlého majora Jinga a jeho armády do tajného chrámu Cchangčengu. Jing totiž prahne po tajných svitcích s dračím bojovým uměním a velice rád by se pomstil sterému velmistrovi za smrt jeho přítele Luka. Velmistr naše přátele ukryje na bezpečném místě a tak všech pět přežije krvavý nájezd Jingovy armády. Mladému tygrovi - Fuovi, se však zázrakem podaří tajné svitky vzít nepříteli přímo z rukou a odnést je pryč z dosahu Jingových rukou.
Najednou se však bojoví mniši ocitají každý sám a tak musí každý zvlášť bojovat o své přežití. Hlavním hrdinou tohoto dílu je FU (tygr), který jen o vlásek uniká jednomu z Jingových pomocníků - prvnímu veliteli Tchunglungovi. Uteče do divočiny, kde léčí svá zranění a přemítá nad krutostí jejich bývalého bratra Jinga. Co si počne v divočině sám? Co s tajnými dračími svitky? Kde jsou jeho ostatní bratři a jak je opět najde?

Z přemítání však Fua vytrhne zoufalý tygří řev...čeká ho cesta plná nástrah, hrozeb a dobrodružství. Podaří se mu získat tygří schopnosti a styl šelmy? ČTĚTE - Pět bojovníků, Tygr

Velice pěkné povídání z období let 1650 n. l., kdy měla v Číně bojová umění stále svou živou tradici a svět nebyl tak zkažený. I když nepatříte mezi fanoušky kung-fu, tento příběh je chytlavý a milý. Toto období mám z historie Číny nejradši a kniha se tak velice dobře četla!:)

POKRAČOVÁNÍ (již vyšel 2.díl):
Ke koupi ZDE: www.fragment.cz