Prosinec 2013

Tom Gates - Naprosto fantastický

23. prosince 2013 v 16:54 | missssa
Název: Tom Gates - Naprosto fantastický (skoro ve všem)
Autorka: Liz Pichonová
Nakladatelství FRAGMENT, 2013, 1.vydání
Beletrie pro děti a mládež/ Romány, povídky, příběhy/ Edice Tom Gates

Ten Tom už zase něco vyvádí, a tentokrát to bude stát opravdu za to...

Kniha je psaná formou deníku, do kterého si hlavní hrdina - žák páte třídy, Tom - zapisuje všechy svoje zážitky a doplňuje je o svoje vtipné ilustrace. V tomto dílu se Tom dozvídá NAPROSTO FANTASTICKOU věc!!! Jeho třída jede na sportovní výlet!
Jako vždy se mu do života plete jeho starší, nakvašená sestra Delia. Za každé situace ho vždy podrží a rozveselí Tomův nejlepší kamarád Derek a další kamarád z kapely, Norman. Vtipné a občas i ,,trapné" situace prožívá Tom s jeho prarodiči - vykopávkami a taky se svou maminkou a tatínkem:)
Po strastiplné cestě za příhláškou na výlet se nakonec Tom vydává s celou třídou na NAPROSTO FANTASTICKÝ školní sportovní výlet! Po celou dobu si musí vést žáci deník, což Tom uvítá a i tento deník skvěle vyzdobí svými malůvkami. Tom se na sportovní výlet moc těšil. Čeká ho totiž spousta zábavy se svými spolužáky, ale také 4 dny nabité sportovními aktivitami a soutěžemi. Na výletě totiž nejsou sami, je zde i škola Great Manor, se kterou také soutěží. Porazí je Tomova škola v lezení po lezecké stěně, závodech na vorech a v kánoích??? A jak dopadne ,,půlnoční párty", opíkání buřtů a další NAPROSTO FANTASTICKÉ super zábavné aktivity! ČTĚTE:))

Objevte kouzelný svět Toma Gatese....čtěte jeho ÚŽASNÝ DENÍK a nechte se bavit nejen zábavným příběhem, ale také jeho vtipnými a poučnými ilustracemi:) Doporučuji pro malé čtenáře od 9 a více let! Skvělý začátek pro začínající čtenáře. Moc pěkné, čtivé...

Serafína - Příběh draků

19. prosince 2013 v 15:51 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název. Serafína - příběh draků
Autorka: Rachel Hartmanová
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horory/ Edice Fantasy

Ještě pořád nemáte vánoční dárek pro své nejbližší? Darujte jim SERAFÍNU, nejkrásnější dárek, jaký kdy pod stromečkem měli...

Vánoční atmosféra na Vás dýchne i z města Gored, kde vládne královská rodina a jejich poddaní nejsou jen tak ledajací... vítejte ve světě, kde spolu lidé a draci po staletí válčili, avšak nyní je doba klidu a míru. Vrtkavý mír již trvá po několik desetiletí na základě Comonotovy smlouvy, kterou spolu královna a ardmagar Comonot uzavřeli. Draci se teď smí procházet mezi lidmi jen v lidské podobě a k odlišení nosí rolničku.
Jsou však mezi nimi i tací, kteří povinost nosit rolničku nemají. Jsou jimi například dračí učitelé a vědci, kterým byla tato povinost prominuta. Jedním z nich je Orma - drak, učitel a blízký přítel hlavní hrdinky knihy - SERAFÍNY Dombeghové. Naše hrdinka pobývá na hradě, kde se pod vedením hudebního mistra Viridia stará o zábavu šlechty a je učitelnou samotné princezny Glisseldy.
Serafína je velmi jedinečnou bytostí, avšak její tajemství musí zůstat před okolním krutým světem skryto. I když spolu lidé a draci uzavřeli mírovou smlouvu, přece jen mezi nimi zůstala jiskřička nenávisti. Lidé si od draků (i když v lidské podobě) stále drží dostatečný odstup a ve skrytu duše se jich stále bojí...draci naopak zavrhují vše lidské, emoce především. Existují tak jistá tabu, které jsou jak pro draky, tak pro lidi naprosto nepředstavitelná. Jakékoliv sblížení (přátelství či láska) člověka a draka bylo a je odsuzováno. Ale je tomu opravdu tak u všech?
Relativně klidné období však naruší nečekaná událost. Princ Rufus byl na honě nalezen mrtvý a bez hlavy...to byla jistě práce DRAKA!!! Nebo chce narušit mír některý z lidí a svést tak vinu na draky za smrt člena králosvké rodiny? Kdo narušil mír v období před oslavami Svátku smlouvy??

Co je Serafína vlastně zač a odkud se na jejím těle vzali stříbrné proužky šupin?
Draci, jak je dosud neznáte...

Christopher Paolini: ,,Jedna z nejlepších fantasy o dracích, jakou jsem četl."
MŮJ NÁZOR: S tímto musím naprosto souhlasit...byla jsem okouzlená! Příběh se absolutně lisí od ostatních fantasy, které jsem doteď četla. Autorka perfektně vytvořila absolutně nový a doposud neprobádaný svět, který nadchne nejednoho čtenáře. Draci v lidské podobě a jejich strasti a snaha (alespoň částečně) přizpůsobit se lidským zvykům mě dojímá. Je to krásný příběh, který s naprostým přehledem může a TAKY BUDE konkurovat současnému dračímu bestselleru od Paoliniho. Těším se na pokračování, miluju snad všechny postavy, které Rachel vytvořila a nemůžu se dočkat, jak to celé vlastně dopadne!!! 1O hvězdiček z 10 :)
- hlavní hrdinka je dívka (což by bohužel nemuselo lákat klučičí čtenáře)
+ snad všechno ostatní!!! (draci - jak lidští, tak ve své skutečné podobě :)) Orma je miláček, kompletně nový a neprobádaný fantasy svět, nové postavy a fantasy potvůrky (které si musíte zamilovat:))...no a co by to byl za příběh bez lásky:))