Únor 2014

Hra o trůny - malby prostředí

25. února 2014 v 14:38 | missssa
Zeď
Sídlo Greyjoyů
Železný trůn
Baelorovo Septum
Zdroj: deviantart.com (MarcSimonetti)

Khal Drogo

25. února 2014 v 13:22 | missssa |  - - - > Game of Thrones
Zdroj: deviantart.com

Daenerys Targaryen

25. února 2014 v 12:26 | missssa |  - - - > Game of Thrones
Zdroj: deviantart.com

Elyonova země - Temné hory

15. února 2014 v 11:47 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Elyonova země
Kniha I. - Temné hory
Autor: Patrick Carman
Nakladatelství FRAGMENT, 2014, 2. vydání
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horory, dystopie/ Edice Elyonova země

Taky jste vždy snili o tom, že budete moct mluvit se zvířaty? Snili jste někdy o tom, že najdete tajný vchod do světa natolik odlišného od toho Vašeho, plného magie a dobrodružství, které na Vás čeká za každým rohem?
Přesně o tom je kniha - Elyonova země. Její malá hlavní hrdinka Alexa žije v zemi, která je od ostatního světa oddělena mohutnými a nepřemožitelnými hradbami. Její čtyři města - Bridewell, Lunenburg, Lathbury a Turlock jsou dílem starého, moudrého Warvolda (velice zkušeného cestovatele), který založil města a následně je obehnal mocnými hradbami.
Proč však uzavřel společnost od okolní přírody? Jaké nebezpečí se skrývá v okolních lesích a Temných horách? Tajemství, které je přísně střežené a až do Warvoldovi smrti bezpečně utajené. To totiž postupně odkrývá a po tajných stopách se vydává malá Alexa. Vždy toužila poznat svět za hradbami a návštěvy Bridewellu byly vždy těmi, kdy se ke světu za hradbami dostala nejblíž.
Po smrti jejího přítele Warvolda jí po něm zbyly jen vzpomínky, staré knihy a dva rozmazlení kocouři. Avšak tato kombinace se ukazuje jako správná a tak se dozvídá o utajeném plánku knihovny na kocourově obojku. Je na ní neuvěřitelné množství chodeb, avšak jedno místo je více než podivné. Proč by v plánku knihovny byla zaznačená hora?
Rozhodne se proto, že záhadu vyřeší a tajemnou ,,horu" najde v knihovně za svým oblíbeným křeslem ke čtení. Je to tajný vstup pod město a vede temnotou do neznáma…
Kdo byl Warvold vlastně zač a kdo jsou jeho tajuplní přátelé? Bridewell je v ohrožení, bude Alexa silná a postaví se zlu, které číhá za hradbami?

Mapa Elyonovy země:

I když je knížka spíše pro mladší čtenáře (od 11 let), a tedy spíše než fantasy připomíná děj knihy pohádku, byla velice chytlavá a líbivá i pro čtenáře nad 20:) Moc pěkné a napínavé čtení! Už se těším na další díl Alexina dobrodružství...:))