Březen 2014

Mezi nebem a zemí: Čekání na zázrak

30. března 2014 v 12:09 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Mezi nebem a zemí - Čekání na zázrak
Autorka: Stacey Kade
Nakladatelství FRAGMENT, 2014, 1. vydání
Beletrie pro děti a mládež/ Dívčí romány a povídky/ YOUNG ADULTS/ Edice Mezi nebem a zemí

Již třetí díl chytlavého duchařského příběhu je tady...!!!

...a máte se na co těšit;) Alona a Will jsou opět tady, aby chytly za srdce nejen své stálé fanoušky a čtenáře, ale těší se i na ty nové! Na konci druhého dílu se Alona stane součástí Lily (Willové dávné kamarádky, která ležela po nehodě v komatu) a jedna bez druhé nemohou existovat. Alona se jako duch ztrácí a Lilyino tělo bez Alony umírá...
Alona se tak musí vypořádat s těžkým úkolem - žít jako ,,Ally" Turnerová. Postupně tak zjišťuje, že žít život úplně cizího člověka, kterého vůbec neznala není zas tak jednoduché. Příliš ji s tím nemůže pomoct ani její přítel Will, který znal Lily jen málo a moc velkou chvíli na to, aby Aloně ulehčil žít její nový život jako Ally. A tak po mnoha dnech schovávání před rodinou Turnerových a předstírání, že je někdo jiný, už Alonu veškeré hraní ,,na někoho jiného" vyčerpalo. Rozhodla se proto pro radikální změnu...
Mezi tím se Will snaží pochopit tátovu sebevraždu, ten jako médium svůj život s duchy nezvládl, a najít nové informace a stopy. Ve starém telefonní seznamu tak Will objevuje tajemného Malachiáše a rozhodne se ho společně s Alonou navštívit. Nejen, že Malachiáš má skutečně spojení s duchem (svou sestrou dvojčetem), ale v jeho kanceláři nachází i Aloninu bývalou nejlepší kamarádku - Misty. Ta je rozhodnutá, že ji straší duch Alony...Kdo je však tím skutečným duchem, který předstírá, že je Alona?
Alona se rozhodne vzít věci do svých vlastních rukou a Turnerovým oznámí, že po komatu přišla o všechny vzpomínky a je teď jiným člověkem. Společně s novým životem se rozhodne i pro novou image ,,Ally" a překvapí tím nejenom Turnerovi, ale především Willa. Zároveň je přesvědčená o tom, vypátrat ducha, který se za ni vydává a proto se vydá do domu Misty. Tam opravdu najde zlomyslného ducha, který se chce opět vrátit do světa živých.

Alona/Lily se tak ocitá ve velkém nebezpečí...rozdělí zlomyslný duch tyto dvě děvčata od sebe? Komu bude patřit tělo Lily...A kdo nakonec půjde do světla???

MŮJ NÁZOR: Perfektní duchařské čtení, plné lásky a napětí! Autorce tleskám, tento díl se mi moc líbil. Nebyl tak přehnaně akční jako její druhá knížka (což se k ději vůbec nehodilo). Poklidná, ale přesto překvapivá trojka se bude všem moc líbit!!!

Dále vyšlo: