Červen 2014


Osudová přitažlivost (Kronika kambionů)

23. června 2014 v 13:43 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Kronika kambionů - Osudová přitažlivost
Autorka: Jaime Reed
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání, 2014
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horory, dystopie / edice Kronika kambionů

Tajemství, které tajemného kluka obklopuje, přivádí hlavní hrdinku do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití...

Kniha vypráví příběh o mladé dívce jménem Samara, které přátelé říkají Sam. Je to silná dívka, kterou život naučil nejenom prát se za svůj názor, ale také příliš nevěřit některým lidem. Sam studuje ve třetím ročníku na střední škole v americkém Williamsburgu a má brigádu v knihkupecké kavárně Cuppa-Joe, aby si vydělala na své první auto.
Se vztahy to však Samara nemá vůbec jednoduché. Dosud se do žádného ,,vyvoleného" nezamilovala a nepřožila žádný románek ani svou první lásku, což ji však plně vynahrazují její nejlepší kamarádi Mia a Dougie, kteří se neustále rozcházejí a zase davájí dohromady. Jednoho dne, se ale vše obrátí vzhůru nohama...
Do zcela běžného dne v knihkupectví totiž zasáhne ne příliš obvyklá věc. Sam načapá asistenta manažera hudebního oddělení Caleba Bakera, jak se líbá s neznámou dívkou uprostřed regálů s hudbou, avšak ta je následně nalezena na parkovišti se zástavou srdce. Caleb nemá o stav dívky zájem a jako vždy se chová svým obvyklým ignorantským způsobem. Patří totiž mezi typy kluků, kteří kolem sebe mají vždy houf děvčat, které je obdivně sledují...proč ale? Caleb není žádný krasavec, chodí v otrhaném oblečení a celkově je to vlastně nesmělý kluk. Jediné, co je na něm zvláštní jsou jeho oči. Tmavě purpurové, občas jakoby zářící oči.
Od incidentu na parkovišti však uplynuly další dny a tato dívka se zástavou srdce rozhodně není jediná ve městě. Mnohé další zkolabují a následně jim je diagnostikována zástava srdce poté, co Caleb se Samarou navštíví zábavní park ve městě. Je to neúnosným vedrem nebo Calebovou přítomností?

Sam nechápe reakci dívek a žen na obyčejného a prostého Caleba. Sama z něj nijak unešená není, ale snaží se pochopit proč...a tak se rozhodne toho záhadného Dona Juana poznat blíž... a tak společně s kamarádkou Nadine odhaluje jeho tajemství.

LÁSCE SE ODDÁVÁ JEN MASOCHISTA

HODNOCENÍ: Povedené mysteriózní povídání. Knížka je velmi poutavá, pro milovníky a fanoušky fantasy příběhů jako dělaná. Může se rovnat titulům jako Upíří deníky nebo třeba Říše temnot. Opět něco nového ze světa fantasy;) i když...slyšeli jste již o sukubě?

Web autorky: http://www.jaimereedbooks.com/
Můžete se již teď těšit na...


Elyonova země - Trnité údolí

12. června 2014 v 16:19 | missssa
Název knihy: Elyonova země - Trnité údolí
Autor: Patrick Carman
Nakladatelství FRAGMENT, 2. vydání, 2014
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horory, dystopie / edice Elyonova země


Příběh malé, statečné Alexy pokračuje a společně s ní je tu i druhá kniha bestselleru pana Carmana. Opět se setkáváme se známými postavami, a i přes všechny zákazy a varování se vydáváme s tvrdohlavou Alexou za tajemstvími Elyonovy země...
Alexa s otcem po roce znovu cestují do Bridewellu. Tentokrát však po cestě lemované stomy a keři, nikoliv namístě kdysi stojícími velkými obludnými hradbami. Jak už většina obyvatel Bridewellu dobře ví, společně s Alexou přicházejí i nečekaná dobrodružství a nové neobjevené záhady. A tak i tentokrát se do rukou naší hrdinky dostane ztracený dopis od jejího dávného přítele Warvolda, ve kterém ji nabádá k nebezpečné cestě. Ta vede do Trnitého údolí. Tajemného a od Bridewellu velmi vzdáleného místa. Cíl cesty: zachránit Elyonovu zemi!
Jak už to u naší malé Alexy bývá zvykem, na nic nečeká a vydává se tajnou cestou ven za hradby Bridewellu. Není však sama. Na cestě ji pomáhají jako vždy její zvířecí kamarádi a trpaslík Yipes. Jejím novým společníkem se však stává záhadný John, se značkou zločince na čele.
Dokáže se Alexa díky instrukcím od Warvolda a jejím společníkům dostat do Trnitého údolí? Jaký úkol tam vlastně na Alexu čeká a vrátí se ještě někdy zpět do Bridewellu a svého rodného města Lathbury?

Nyní se Alexa vydává dál, daleko za Temné hory. Na cestě musí bojovat s obry, krvežíznivými netopýry a především démonickým zloduchem. Dokáže splnit poslání, pro něž byla vyvolena a zajistit pro Elyonovu zemi mír? - oficiální upoutávka knihy

Hodnocení: Opět opravdu moc pěkné čtení, i druha kniha se autorovi nakonec povedla. Zezačátku jsem měla strach, že se prvnímu dílu nevyrovná, ale nakonec mne překvapil. Děj knihy je stejně napínavý, možná i víc, než jeho předchozí díl. Těším se na pokračování!!! :)
P.S. Sestra začala číst první díl! Jsem ráda, že mladší sourozence inspiruju:)

Již vyšlo: