Srpen 2014

Poslední čarodějka

28. srpna 2014 v 22:20 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Poslední čarodějka - Mlžné kameny
Autor: Christoph Marzi
Nakladatelství FRAGMENT, 2. vydání, 2014
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horory, dystopie / edice Malfuria

Druhý díl napínavé fantasy trilogie!

Catalina Soleado má nebezpečné nadání.
Dokáže měnit svět jedním tahem pera.

Hlavní hrdinka Catalina je mladá čarodějka (zřejmě jedna z posledních na světě), která dokáže měnit svým zvláštním uměním nejen vzhled map, ale i skutečného světa. Děj druhého dílu začíná ve zpívajícím městě - Barceloně, které napadnou stíny a temnota. Po tomto děsivém útoku už nikdy nebude Barcelona tím, čím bývala...
Po městě se bezcílně potulují lidé s prázdnými pohledy, ve kterých plují jen temné dravé stíny. Nad městem se vznáší černočerná mračna, která se natahují po všem živém...Jen málo co a málo kdo jim dokáže utéct. Catalina však v Sagradě Familii využije svou kouzelnou moc a náhle se věci začnou dávat do pohybu. Nad katedrálou se totiž objeví tajuplná Malfuria (samé srdce čarodějnictví) a Catalina se tak na své cestě setkává s novými postavami.
V Malfurii ji totiž přivítá cigánská čarodějnice Makris de los Santos, s jejím vřelým úsměvem, a černý havranokocourek Miércoles. Největším překvapením je však pro Catalinu setkání s Agatou La Gatazou. Tato stará, moudrá ,,kočičí" čarodějnice ochraňuje Malfurii před venkovním nebezpečím, které ji hrozí nejen od temných stínů, ale i od daleko horších věcí. Catalinu přivedla do Malfurie, aby ji ochránila a naplnila její osud. Bude úspěšná?
A co Catalin přítel Jordi Marí? Kde tomu je konec? Oba dva hrdinové se rozdělili v Barceloně a každý se dal svou vlastní cestou... Jordi také prchá z Barcelony, avšak s podivným poutníkem. Kdo je ve skutečnosti jeho nový společník - tajemný Koperník? Může mu Jordi důvěřovat nebo ne? Spojí se opět cesty Cataliny a Jordiho???
ČTĚTE - Poslední čarodějka - Mlžné kameny!!!:))

HODNOCENÍ: I když jsem nečetla první díl trilogie, nebyl pro mě problém se dostat do děje. Příběh pěkný a chytlavý:) Spíše pro starší čtenáře. Ti mladší by se mohli ztrácet v šílených krkolomných jménech postav. Trochu jinačí fantasy, než na jakou jsem zvyklá...létající lodě, města z reálného světa (Barcelona, Madrid, Lisabon), trochu steampunk postavy. Jednoduše řečeno, POŘÁDNÁ DIVOČINA:)) Každopádně stojí za to si knihu přečíst!;) Jak asi dopadne tato napínavá trilogie...