Září 2014

Elyonova země - Osamělé moře

28. září 2014 v 17:04 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Elyonova země - OSAMĚLÉ MOŘE
Autor: Patrick Carman
Nakladatelství FRAGMENT, 2. vydání, 2014
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horory, dystopie / edice Elyonova země

Již čtvrtá kniha edice Elyonova země! Dobrodružství pokračuje...
Kniha obsahuje v úvodu autorovo shrnutí předchozích třech dílů - Temné hory, Trnité údolí a Desáté město. Dále čtenáře seznamuje s postavami knih a tím uvádí do děje jeho další (v pořádí již čtvrté) knihy, a to Osamělého moře. Tato kniha je rozdělena na dvě části - 1. Dům na kopci a 2. V Divočině.
Děj této knihy je narozdíl od třech předchozích jiný v tom, že je rozdělen na dvě vypravěčské linie. Jednu vypráví (všem již moc dobře známá) Alexa a tu druhou Roland Warvold. Ten je méně známým bratrem Thomase Warvolda a kromě jiného je kapitánem Warvického majáku, lodi na které strávil většinu svého života.
A tak se čtveřice přátel - Alexa, Roland, Yipes a Murphy, vydávají poznat tajemné kouty Osamělého moře. Aby jim však bylo jasné, proč se na tuhle cestu vlastně vydávají, vypráví jim Roland příběh z doby, kdy ani jeden z ostatních přátel ještě nebyl na světe. Tajuplně si přitom čte a zároveň zapisuje do svého lodního deníku, který je jeho největším pokladem.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Příběh je o dvou malých bratrech - Thomasovi a Rolandovi, kteří svoje dětství prožili v ně zrovna příjemném prostředí. Byli totiž v sirotčinci poblíž Ainsworthu, který vedlá zlá paní Vickersová a její syn Finch. Tihle dva potom využívali děti v sirotčinci na nepěknou otrockou práci, a to sbírání ,,pokladů" v obrovské hromadě odpadků z města. Těm šťastnějším se totiž občas podařilo najít minci nebo jinou cennou věc, kterou mohla paní Vickersová prodat ve městě.
Avšak chlapci Thomas a Roland byli plní odhodlání a toužili probádat zbytek Elyonovy země a zažít všechna dobrodružství, která jim nabídne. Nechtěli strávit zbytek života v sirotčinci. Měli už všeho dost. Jednoho dne našli při hledání v hromadě odpadků podivnou věc. Starou špinavou sedlovou brašnu s vypáleným jménem Mingleton, a v ní pomačkaný kus papíru. Na tomto kousku papíru byl čtverec propojený s kruhem a stejný symbol měli oba chlapci v podobě drobného mateřského znamínka na kolenou. Rozhodli se proto uskutečnit Thomasův plán a ve spolupráci s ostatními dětmi ze sirotčince paní Vickerskové potají uprchnout. Nebylo to jednoduché, ale povedlo se.
Bohužel však Thomasův plán na útěk měl pár mezer, a tak se stalo že oba chlapci skončili v rukou pana Clawsona. Jak chlapci zjistí, ten je ve spojení s černou magií a doma vězní velkou horskou lvici Thornu. Chtě nechtě se tak musejí chlapci společně s Thornou vydat na cestu, na kterou je pošle pan Clawson. Nemají na vybranou.
Toto a mnohá další dobrodružství čekají na malé bratry Warvoldovi v knize Elyonova země - Osamělé moře! Zajímá vás historie Elyonovy země a proč oba bratři Thomas i Roland tak dobře znají veškerá její tajemství??? Co se stalo s jejich rodiči a proč museli vyrůstat v sirotčinci?

HODNOCENÍ: I když mě kniha zezačátku příliš nebrala a já si (stejně jako všichni ostatní čtenáři) musela zvykat na nové postavy v knize, nakonec mě autor jako vždy příjemně překvapil a kniha se až do konce velmi pěkně četla:) Chybělo mi víc mluvících zvířat, ale těch bylo v předchozích dílech dost. Pokud máte rádi knihy z edice Elyonova země, tato by vám rozhodně neměla chybět v knihovně! Jaká byla Elyonova země ještě předtím, než se Alexa narodila? ČTĚTE!!!:)

Elyonova země - Desáté město

11. září 2014 v 15:08 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Elyonova země - Desáté město
Autor: Patrick Carman
Nakladatelství FRAGMENT, 2. vydání, 2014
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horory, dystopie / edice Elyonova země

Dobrodružství se blíží ke konci...! Již třetí kniha trilogie Elyonova země...

Hlavní hrdinka Alexa Daleyová pokračuje ve svém úkolu svěřeném samotným Elyonem. Společně se svými přáteli - jak lidskými, tak zvířecími a poslední jocastou vyráží na cestu za zloduchem Grindallem a jeho netvory. Ten nyní obsadil Alexin oblíbený Bridewell, ve kterém vězní nebohého Yipese.
Společně s Alexou se do záchrany pouští i její věrný přítel veverčák Murphy, vlčice Odessa, sokol Squire, obr Armon a další přátelé. Nebude to však vůbec nic jednoduchého. Bude muset projít temným lesem, tunely pod Bridewellem, dokonce i překonat jeho obrovité hradby. Osud Elyonovy země a všech, kdo v ní žijí, je nyní jen a jen v jejích rukách. Alexa je však odvážná duše a tak se bezestrachu vrhá vstříc jakémukoliv nebezpečí. Jejím jediným cílem je totiž ochránit její nejbližší.
Dalším úkolem v její cestě za záchranou Elyonovy země otrávené jedem, který se šíří z kraje za Temnými horami, je najít tajuplné Desáté město. Má-li zvítězit dobro, musí Alexa toto místo objevit. Je to rodné místo obra Armona, posledního ze žijících Serafů, a zároveň Elyona, ochránce země. Ještě nikdo nikdy však Desáte město nespatřl, natož tak aby ho našel. Dokonce ani samotnému velkému cestovateli Warwoldovi se to nepovedlo. Povede se to Alexe? Dokáže společně s jejími přáteli porazit Grindalla?
A tak začíná v pořádí již třetí velké dobrodružství malé Alexy. Povede přes Osamělé moře, Fenwický les, Zákeřné pole a Velkou rokli...až k Desátému městu?

Čtěte knihu Desáté město a prožijte společně s Alexou a jejími přáteli další, nová dobrodružství plná vzrušení!

Můj názor: Skvělé čtení! Jen tak dál:)) Tak překvapivou informaci o Warwoldovi jisto jistě nikdo nečekal! Páni! Konec tohoto dílu naznačoval konec celé trilogie, ale nebojte se! Alexa tu s námi je pořád dál!!! Těším se na další díl - Osamělé moře, které leží hned vedle mě na stole! Již brzy ho očekávejte u mě zde na blogu;)

Již vyšlo:

Soutěž Duhobraní s FRAGMENTEM!

2. září 2014 v 14:33 | missssa |  - - - - - - > About blog
Zapojte se do další soutěže s Nakladatelstvím FRAGMENT a vyhrajte balíček knih Andrew Fukuda - Hon, Kronika kambionů - Osudová přitažlivost a Hunger Games - Síla vzdoru!

Soutěžní úkol:

Pošlete fotografii knih od Nakladatelství Fragment z vaší knihovny naaranžovaných tak, aby jejich obálky svými barvami vytvořily duhu.
Fotografie nám zašlete e-mailem: soutez@fragment.cz
nebo poštou na adresu:

Nakladatelství Fragment, Pujmanové 1221/4, 140 00 Praha 4

nejpozději do čtvrtka 25. září 2014!!!

Do předmětu e-mailu nebo na obálku napište heslo "Soutěž Duhobraní". Nezapomeňte uvést své celé jméno a poštovní adresu.
Fotografie bude nakladatelství FRAGMENT postupně zveřejňovat na jeho profilu na Facebooku. Autoři nejkrásnějších duh získají balíčky knih:
- Andrew Fukuda - Hon
- Kronika kambionů - Osudová přitažlivost
- Hunger Games - Síla vzdoru


Dračí soutěž s FRAGMENTEM!

2. září 2014 v 14:06 | missssa |  - - - - - - > About blog
Nakreslete křídou na chodník nebo jinak znázorněte draka ze série Odkaz dračích jezdců!!!
- pomocí papíru, látek, listí nebo jiného materiálu
- samostatně nebo ve skupinkách
- na zahradě, před domem, na hřišti nebo na školním dvoře

Fotografii soutěžního obrázku nebo výtvoru posílejte do 30.9.2014 na adresu:

Nakladatelství FRAGMENT, heslo ,,Dračí soutěž",
Pujmanové 1221/4, 140 00 Praha 4

nebo na email:
svacinova@fragment.cz, heslo ,,Dračí soutěž"

Nezapoměňte připsat své jméno a doručovací adresu!!!
Výherce uveřejní 10.října 2014 na webu: www.fragment.cz nebo www.eragon.cz

VYHRAJTE SKVĚLÉ CENY:
- kompletní edice Odkaz dračích jezdců s podpisem Christophera Paoliniho
- knihy Odkaz dračích jezdců v dárkovém boxu
- triko Inheritance
- kniha Eragon - průvodce po Alagaesii
- kniha Serafína - Příběh draků
- knihy Dračí oči - Čarodějka a Černý jezdec
- hrníček nebo talíř s motivem Dračí oči