Únor 2015

Spirit Animals: Zrození hrdinů

19. února 2015 v 11:34 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Spirit Animals: Zrození hrdinů
Autor: Brandon Mull
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání 2015
Beletrie pro děti a mládež/ Dobrodružství a detektivky/ Dobrodružství a detektivky pro čtenáře od 9 do 12 let/ Edice Spirit Animals

Vydejte se do světa, ve kterém každé dítě prochází zkouškou, aby zjistilo, jestli dokáže přivolat své spirituální zvíře. Hrstce vyvolených, kteří tuto schopnost mají, přinese svazek mezi člověkem a zvířetem vyjímečné schopnosti.

Ve všech koutech země Erdas - Euře, Čungu, Nikoji a Amaye, totiž děti kolem 11 roku pijí zvláštní nektar. Ten po požití způsobí, že dítě přivolá spirituální zvíře se kterým je již do konce života spojen anebo se nestane nic a zůstane bez zvířete. Lidé se spirituálními zvířaty se mohou přidat k takzvaným Zelenopláštníkům, ochráncům země Erdas.

Naši hrdinové Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan také podstoupí tento tajemný rituál - pití nektaru. Stane se však něco, o čem všichni slýchávali jen v legendách a pohádkách jejich babiček či starých chův. Všichni čtyři totiž vyvolají neobyčejné spiritualní zvířata- ochránce čtyř kontinentů země Erdas. Tím teprve začne jejich velké dobrodružství. Vydají se na výcvik do pevnosti zelenopláštníků....

Jejich cesty se však rozdělí. Abeke je totiž se svou leopardicí oddělena od ostatních strážců zlým Zerífem. Děti se tak dozvídají o temné straně jejich poslaní...objevil se totiž tajemný, dávný nepřítel Požírač a celá země Erdas je ve velikém nebezpečí. Osud všech jejích obyvatel je nyní v jejich rukou, dokážou zachránit své blízké a Erdas za pomocí spirituálních zvířat???

Dobrodružství začíná....
....máš také své spirituální zvíře? Jaké spirituální zvíře přijde za tebou?
JDI NA
www.spiritanimals.scholastic.com

HODNOCENÍ:
Skvělé čtení pro mladé dobrodruhy! Titulem Zrození hrdinů vše teprve začíná a čtenáři se mají rozhodně na co těšit. Autor vytvořil čtyři dětské hrdiny, mezi kterými si každý čtenář najde toho ,,svého". Poutavý příběh plný (nejen) roztomilých chlupáčů, kteří následují svého člověka za všech okolností do větších či menších nebezpečí.
Líbí se mi i moderní propojení knihy s interaktivní hrou - Spirit Animals. Tu jsem si samozřejmě jako správný fanoušek Spirit Animals musela vyzkoušet a také vyvolat své spirituální zvíře!:)