Březen 2015

Zakázaná hra - Lovec

3. března 2015 v 14:33 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Zakázaná hra - Lovec
Autorka: L.J. Smith
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání 2015
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horory, dystopie/ Edice Zakázaná hra

Od autorky bestsellerové série - Upíří deníky!!!

Zahrává si s jejím srdcem...i s jejím životem.

Každý z nás jistě zažil ten pocit...Pocit, kdy na poslední chvíli přemýšlíte čím a jak zpestřit narozeninový večírek, aby se o něm mohlo mluvit jako o nezapomenutelné party. Znáte ten pocit? Samozřejmě, vše se řeší na poslední chvíli. Vy však chcete, aby si vaši přátelé odnesli kromě spokojeného pocitu z povedené akce i skvělé zážitky a zábavu k tomu.
Jak to ale zařídit?

Co takhle hru? Přesně stejnou situaci řeší i hrdinka nové knihy - Zakázaná hra. Když se nakonec ocitne v temné ulici, s vyčerpanými nápady na party, stane se něco neobvyklého. Zničeho nic se totiž v ulici objeví obchod, ve kterém nalézá spoustu nezvyklých, cizokrajných a starých her. Jsou tu hry egyptské, čínské...a mnohé, u kterých ani nešlo rozpoznat původ. Nejdivnější věcí z celého obchodu však byl její prodavač.

Kluk se stříbrnými vlasy a vlastník ledově chladných, modrých očí. I ten vypadal jako z jiného světa, stejně jako veškeré zboží v krámě. Nejen jeho oblečením, ale i chováním... Hlavní hrdinku Jenny magicky přitahoval, ale zároveň se v něm schovávalo cosi velmi nebezpečného. Poté, co Jenny nakonec přesvědčí aby si od něj přece jen nějakou hru koupila, krámek opět zmizí...stejně rychle jako se objevil.

Jenny je z celé situace rozpačitá a neví, jestli si se svými přáteli na narozeninové party vůbec zahraje. Všichni jsou však ve velmi dobré náladě a tak Jenny pod tlakem ostatních přeci jen připouští, že by si hru mohli zkusit zahrát.

,,Na další část potřebujeme tmu," řekla Dee. ,,Bude se předčítat přísaha."...
,,Jaká přísaha?" zeptal se Michael opatrně.
,,Přísaha Hry," pronesl Tom zlověstným tónem. ,,Všichni musíme přísahat, že tu hru hrajeme ze svobodného rozhodnutí a že ta hra je skutečná." Tom obrátil víko krabice, aby se všichni podívali. Na vnitřní straně byl nad vytištěnými pokyny velký symbol, který připomínal přeškrtnuté, obrácené U se dvěma nestejně dlouhými nožičkami směřujícími dolů. Znak byl vyražený hluboko do výka a vybarvený - pokud to Jenny mohla v šeru poznat - rezavě rudým odstínem. ...
Tom přečetl z pokynů: ,,Existuje Svět stínů, podobný našemu, ale jiný, paralelní s naším a zároveň oddělený. Někteří ho nazývají světem snů, je však stejně skutečný jako cokoliv jiného. A pak se tu píše, že vstup do Světa stínů může být nebezpečný, takže hrajete na vlastní riziko." Zazubil se. ,,Vlastně se tu uvádí, že hra vás může ohrozit na životě. Musíme přísahat, že to chápeme."

(úryvek z knihy)

Po dlouhém přesvědčování a škádlení navzájem, se nakonec všichni přátelé rozhodnou Hru hrát. Dalším pokynem je nakreslit na kartičku svou nejhorší noční můru, které se dotyčný nejvíc bál. Ty poté společně s panenkami, které představují každého z nich rozmístí do papírového domku. Když se však u Jenny doma objeví tajemný prodavač z obchodu a představí se jako Julian - Princ stínů, začnou se dít příšerné věci.
Zakázaná Hra začala a kdo prohraje, zaplatí...

HODNOCENÍ:
Kniha je skvělým začátkem další magické série známé autorky. Opět se zde prolíná nebezpečí a láska, vášeň. Nezbytným prvkem jako vždy je zde samozřejmě nadpřirozeno a tajemno. Autorka opět vytvořila dalšího ,,Damona" - sexy, ale zároveň velmi nebezpečného Don Juana. Zároveň kniha navazuje na aktuální trháky jako je - Hunger games, atd. Jde tady o skutečnou, reálnou hru ve které hrozí postavám opravdové nebezpečí. Povedené! (i když jiné než upíří deníky...)

A JAKÁ JE VAŠE NOČNÍ MŮRA?