Červen 2015

Kronika kambionů: Polibek z temnot

2. června 2015 v 23:11 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Kronika kambionů: Polibek z temnot
Autorka: Jaime Reed
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání 2015
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horrory, dystopie/ Edice Kronika kambionů

Jediný okamžik ovlivní všechno, co přijde...

Hlavní hrdinové kroniky kambionů Samara a Caleb nejsou jen tak obyčejným párem. Ona je tmavá míšenka, on zase světlý, nordický typ co by potřeboval na sluníčko. Tím však jejich zvlášnost a odlišnost zdaleka nekončí...Oba dva jsou totiž kambioni. Caleb je kambionem odjakživa, Samara se kambionkou stala zcela nešťastnou náhodou. Kambioni jsou lidé, ve kterých žijí démoni přitahující opačné pohlaví. Proto jsou oba dva naši hrdinové tak velmi vyhledávaní.
Bohužel mají často problémy své ,,spolubydlící" zvládat, což přináší negativní dopady na jejich životy, jako jsou například náhlé výpadky paměti. Calebův démon se jmenuje ,,Capone" a Samařin ,,Lilith". Poslední dobou se to děje čím dál tím víc a Caleb se Samarou zjišťují, že jsou jakýmsi zvláštním způsobem spojení a jejich výpadky jsou dokonce společné zároveň.

Po zvratech v ději (knihy Kronika kambionů: Smrtící pouto) se však vztah Samary a Caleba změnil. Již není takový, jako býval dřív. Samara se musí rozhodnout - ujasnit si, kam má její vztah s Calebem směřovat. Chce mu skutečně obětovat celý svůj život???

Ve městě se začnou dít divné věci, tajemná a náhlá úmrtí a všudypřítomná hrozba nebezpečí vznášející se nad městem. To vše jsou důkazy přítomnosti velké, temné a zlé síly. V pozadí všeho je pravděpodobně démon Tobias, který náhle bez vysvětlení zmizel. Jednoho večera však přijde za Samarou, požádat ji o pomoc.

,,Najdi mě," opakovaly hlasy stále dokola a jejich vibrace rozechvívaly zem pod našima nohama. Pak se ozvalo řinčení rozbitého skla, křik se vystupňoval na maximum a Tobias zmizel do noci a vzal sebou nejen kus mého okna, ale taky jakoukoli naději na to, že dnes v noci usnu. Brzo mi však došlo, že to zdaleka není všechno." (ukázka z knihy)

Samara musí přijít všem záhadám na kloub dřív, než bude pozdě...

HODNOCENÍ: Velmi povedené pokračování! Již třetí díl ,,kroniky kambionů" je stránku od stránky temnější a napínavější. Velmi mi připomíná sérii knih Upíří deníky...tento děj je jen odlišný tím, že jsou v hlavní roli démoni. Ještě chybí upíři a máme to kompletní! To není vůbec negativní výtka, naopak já osobně mám tento typ knížek moc ráda! Povedené.

Spirit Animals: Skrytá hrozba

2. června 2015 v 22:39 | missssa
Nazev: Spirit Animals: Skrytá hrozba
Autorka: Maggie Stiefvater
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání 2015
Beletrie pro děti a mládež/ dobrodružství a detektivky/ Dobrodružství a detektivky pro čtenáře od 9 do 12/ Edice Spirit Animals

Druhý díl je tady...jak se bude dařit našem čtyřem hrdinům dál...???

Druhá kniha Spirit Animals nás hned na začátku vtáhne do děje neuvěřitelně napínavým příběhem. Na prvních stránkách se setkáváme s Devinem Trunswickem, který poté co byl neuvěřitelně zneuctěn před celým městem, se rozhodl o radikální krok. Prolhaný Zeríf mu nabídl spojení se zvířetem, které není ve světě Spirit Animals přirozené. Mělo by se tak stát po vypití lektvaru nazvaného ,,žluč". Mladý lord se proto rozhodl využít příležitosti, aby všem lidem ve městě ukázal a hlavně Conorovi, který to vše způsobil, že i on je schopný vyvolat spojení se zvířetem. I přes nepříliš vábivý název lektvaru se přece jen odvážil zkusit štěstí...

Mezitím se naši čtyři hrdinové Abeke, Rolan, Mej-lin a Conor vydávají ze sídla Zelenopláštíků na další dobrodružnou výpravu, tentokráte najít bájné zvíře Eury - kance Rumfusse. Cestou jsou však napadeni a tak se skupinka rozdělí na půl. Conor a Rolan jdou se zraněným Tárikem a Mej-lin a Abeke se záhadným Finem. Ten Mej-lin pomáhá upevnit a zlepšit pouto s její pandou Dží.

Cestou po Euře prochází Conor s Rolanem kolem Conorova rodného Trunswicku. Proto by Conor rád navštívil sou rodinu a především maminku. Tam však ale padnou do zajetí... Něco není v pořádku. Po celém městě vlají vlajky nikoliv se strážcem Eury - vlkem Briganem, ale s velkou černou pumou. Kdo je to? Nový strážce? Jakmile se tato obrovská černá puma se zlatýma očima objeví po boku Devina Trunswicka...chlapci vědí, že je zle...Děvčata Mej-lin a Abeke se však společně s odvážným Finem vydají chlapcům pomoct.

Jaký osud je čeká? Najdou strážce Rumfusse??? Tohle a mnohé další se dozvíš čtením knihy - Spirit Animals: Skrytá hrozba!

HODNOCENÍ: Poutavé čtení pro mladé dobrodruhy. Kniha plynule navazuje na předchozí díl, oba dva díly jsou stejné úrovně. Pěkné čtení pro mladší čtenáře.

Všechny díly Spirit animals (originální anglické verze):