Kronika kambionů: Polibek z temnot

2. června 2015 v 23:11 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Název: Kronika kambionů: Polibek z temnot
Autorka: Jaime Reed
Nakladatelství FRAGMENT, 1. vydání 2015
Beletrie pro děti a mládež/ Fantasy, sci-fi, horrory, dystopie/ Edice Kronika kambionů

Jediný okamžik ovlivní všechno, co přijde...

Hlavní hrdinové kroniky kambionů Samara a Caleb nejsou jen tak obyčejným párem. Ona je tmavá míšenka, on zase světlý, nordický typ co by potřeboval na sluníčko. Tím však jejich zvlášnost a odlišnost zdaleka nekončí...Oba dva jsou totiž kambioni. Caleb je kambionem odjakživa, Samara se kambionkou stala zcela nešťastnou náhodou. Kambioni jsou lidé, ve kterých žijí démoni přitahující opačné pohlaví. Proto jsou oba dva naši hrdinové tak velmi vyhledávaní.
Bohužel mají často problémy své ,,spolubydlící" zvládat, což přináší negativní dopady na jejich životy, jako jsou například náhlé výpadky paměti. Calebův démon se jmenuje ,,Capone" a Samařin ,,Lilith". Poslední dobou se to děje čím dál tím víc a Caleb se Samarou zjišťují, že jsou jakýmsi zvláštním způsobem spojení a jejich výpadky jsou dokonce společné zároveň.

Po zvratech v ději (knihy Kronika kambionů: Smrtící pouto) se však vztah Samary a Caleba změnil. Již není takový, jako býval dřív. Samara se musí rozhodnout - ujasnit si, kam má její vztah s Calebem směřovat. Chce mu skutečně obětovat celý svůj život???

Ve městě se začnou dít divné věci, tajemná a náhlá úmrtí a všudypřítomná hrozba nebezpečí vznášející se nad městem. To vše jsou důkazy přítomnosti velké, temné a zlé síly. V pozadí všeho je pravděpodobně démon Tobias, který náhle bez vysvětlení zmizel. Jednoho večera však přijde za Samarou, požádat ji o pomoc.

,,Najdi mě," opakovaly hlasy stále dokola a jejich vibrace rozechvívaly zem pod našima nohama. Pak se ozvalo řinčení rozbitého skla, křik se vystupňoval na maximum a Tobias zmizel do noci a vzal sebou nejen kus mého okna, ale taky jakoukoli naději na to, že dnes v noci usnu. Brzo mi však došlo, že to zdaleka není všechno." (ukázka z knihy)

Samara musí přijít všem záhadám na kloub dřív, než bude pozdě...

HODNOCENÍ: Velmi povedené pokračování! Již třetí díl ,,kroniky kambionů" je stránku od stránky temnější a napínavější. Velmi mi připomíná sérii knih Upíří deníky...tento děj je jen odlišný tím, že jsou v hlavní roli démoni. Ještě chybí upíři a máme to kompletní! To není vůbec negativní výtka, naopak já osobně mám tento typ knížek moc ráda! Povedené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama