Říjen 2015

Fanart - Game of Thrones (krukof2)

1. října 2015 v 13:30 | missssa |  - - - > Game of Thrones
Představuji vám I. díl mého seriálu k fanartu knih GOT - Song of Ice and Fire.

Vždycky se mi líbil fanart k filmům, knihám a myslím, že nadešel čas se s Vámi podělit o pár velmi zajímavých ARTŮ, které pochází od šikovných tvůrců z celého světa. Vzhledem k tomu, že je teď GOT populární a i já (světe div se), jsem tomuto fenoménu propadla hodně rychle. ANO, mám přečtené všechny dosud vydané knihy. ANO, sleduji i seriál HBO. Prostě pořádný fanoušek, jak se sluší a patří:)

dnes jsem pro Vás vybrala fanart z deviantartu uživatele - krukof 2


Takto si umělec například představuje Zeď (The Wall) a Jiné. Zpravidla nebyl daleko od pravdy, jen je jeho Zeď vskutku hodně moderní a velmi, velmi rovná. Upřímně, až nepřirozeně.

Na spodním obrázku pojmenovaném Lady Stoneheart je postava, kterou budou znát jen čtenáři knih, nebo nedočkavci kteří si zjistili SPOILERY. (POZOR SPOILER!!! Lady Stoneheart je ,,znovuzrozená" Lady Stark, paní Winterfellu, manželka Neda Starka. Že ji zavraždili na Red Wedding? No jistě, jenže naši drahou paní objeví skupinka vedená Berikem Dondarionem a s pomocí Torose z Miru ji přivedou zpět. Ať žije Azor Ahai!) BTW. Této lady Stoneheart se docela bojím, nerada bych ji takto viděla v seriálu...


Hravá encyklopedie Jiřího Žáčka baví i učí

1. října 2015 v 13:02 | missssa |  - - - - - - > Knihy
Praha, 16. září 2015 - Jiří Žáček patří k nejuznávanějším českým autorům literatury pro děti. Jeho hravá říkadla provázejí děti prakticky od narození a svým způsobem formují jejich život. V nakladatelství Albatros právě vychází Žáčkova Encyklopedie pro děti 21. století, nepostradatelná pomůcka pro všechny zvídavé děti, které se rády baví.


Jiří Žáček je nejčtenějším českým básníkem a autorem dětských knih a písňových textů. Po světě už běhá více než 1,5 milionu výtisků jeho knih, a také proto se právem řadí mezi nejzázračnější talenty, které se kdy objevily v české poezii. Za svou tvorbu získal řadu významných ocenění; letos výroční cenu Zlatá stuha za celoživotní dílo.

Nová, zcela jedinečná encyklopedie na českém trhu od Jiřího Žáčka obsahuje na 800 hesel, s nimiž se dítě setkává od svého narození, přes pojmy z oblasti zeměpisu, biologie či techniky až po výrazy abstraktní. Srozumitelná hesla, poezie i legrace - to jsou hlavní klady Encyklopedie pro děti 21. století. Žáček původním povoláním inženýr se spojil s Žáčkem básníkem, proto se v této encyklopedii snoubí výstižnost a přesnost s poezií a vtipem. Všechna hesla jsou seřazena abecedně, protože jedním z cílů této knihy je naučit formou zábavy a hry děti abecedu. V dnešním světě obrovského množství informací není důležité všechno znát, ale umět rychle hledat a orientovat se v dostupných materiálech.

Právě to se děti mohou učit i díky této knize...