Srpen 2017

GoT lokace - Carrick a Rede

4. srpna 2017 v 18:11 | missssa |  - - - > Game of Thrones
Další s lokací pro natáčení Game of Thrones je opět spravovaná společností National Trust a taktéž se nachází v Severním Irsku. Jde o tzv. Carrick-a-Rede a je zde ,,rope bridge" tedy most jenom s lan a dřeva.
Ve filmu můžete toto místo poznat ze záběrů Dračího kamene (Dragonstone) v sedmé sérii, kde se potkali John Snow a Daenerys Targaryen.

CARRICK-A-REDE

kde? 119a Whitepark Rd, Ballycastle BT54 6LS, Velká Británie
web: https://www.nationaltrust.org.uk/carrick-a-rede

Carrick-a-Rede Rope Bridge (místními zvaný jako carrick-a-reedy) je slavný lanový most u Ballintoy v kraji Antrim, Severním Irsku. Most spojuje pevninu s malým ostrovem Carrickarede (z irštiny: Carraig a 'Ráid, což znamená "kámen odlitku"). Je dlouhý 20 metrů (66 ft) a je ve výšce 30 metrů (98 ft) nad kameny pod ním. Most je především turistická atrakce a je vlastněn a udržován společností National Trust. V roce 2009 ho navštívilo 247 000 návštěvníků. Most je otevřen po celý rok (v závislosti na počasí) a lidé po něm mohou přejít za poplatek.

Historie

Rybáři vybudovali mosty k ostrovu už před 350 roky. V průběhu let získal mnoho podob. V sedmdesátých letech minulého století měl pouze jedno madlo a velké mezery mezi lamelami. V roce 2000 byl vybudován nový most, zkoušený až na 10 tun váhy s pomocí místních horolezců a sběratelů. Další byl vybudován v roce 2004 a nabídl návštěvníkům a rybářům mnohem bezpečnější průjezd na ostrov. Aktuální lanové dráty a most byly vyrobeny společností Heyn Construction v Belfastu a vyzdvihovány na počátku roku 2008 za cenu přes 16 000 liber. Stalo se již, že návštěvníci, kteří nebyli schopni čelit procházce zpátky přes most, museli být vyvezeni z ostrova lodí.

Dne 24. května 2017 rutinní prohlídka ukázala, že mostové konstrukční lana byly poškozeny přes noc vandaly. National Trust oznámil, že most bude uzavřen "v dohledné budoucnosti". Hned následující den však bylo oznámeno, že stavební inženýři dokončili opravy a most byl znovu otevřen.


Tato oblast je výjimečná jejími přírodními krásami a nádherným výhledem na ostrov Rathlin a Skotsko. Lokalita a okolí jsou označeny za oblast zvláštního vědeckého zájmu s jedinečnou geologii, flórou a faunou. Pod ním jsou velké jeskyně, které v dávných dobách sloužily jako domov pro stavitele lodí a též jako úkryt během bouřlivého počasí.

ZDROJE: Wikipedia, obrázek: https://goo.gl/images/EWiHRo, z webu: https://www.claytonhotelbelfast.com/whats-on/carrick-rede-rope-bridge/

GoT lokace - CASTLE WARD

4. srpna 2017 v 16:59 | missssa |  - - - > Game of Thrones
První z natáčecích lokací seriálu Hra o Trůny, kterou Vám představím je hrad Ward v Severním Irsku.
Natáčelo se zde především na nádvoří hradu, který představoval slavný hrad rodu Starků ze severu - a to hrad Winterfell.

CASTLE WARD (Northern Ireland)

kde? Strangford, Downpatrick BT30 7LS, Velká Británie
web: https://www.nationaltrust.org.uk/castle-ward

Nachází se v blízkosti vesnice Strangford, v okrese Down, Severním Irsku, ve stejnojmenném městečku. Hrad Ward je veřejně přístupný a zahrnuje 332 hektarů upravených zahrad, opevněnou věž, viktoriánskou prádelnu, divadlo, restauraci, obchod, pilu a provozní kukuřičný mlýn. Od roku 1985 do roku 2010 také hostil ,,Castleward Opera", každoroční letní operní festival.

Nejzajímavějším aspektem hradu Ward je jeho dvojitá architektura, která odráží odlišné chutě lorda Bangora a jeho manželky Lady Ann Blighové. Zatímco vstupní strana budovy je provedena v klasickém palladiánském stylu se sloupy podpírajícími trojúhelníkové průčelí, na opačné straně je gruzínská gotika s ostřenými okny, cimbuřími a finiály. Tyto stylové rozdíly pokračují po celém vnitřním prostoru hradu.


Historie

Hrad Ward byl domovem rodiny Wardů již od roku 1570. Původně známý jako Carrick na Sheannagh a vlastněný rodem Early z Kildare, koupil jej Bernard Ward, otec sira Roberta Warda. Zahrada s obytnou plochou 850 akrů pochází ze 16. století. Rodina Wardů postavila řadu dalších domů; Old Castle Ward, postavený kolem roku 1590 poblíž Strangford Lough, stále přežívá, ale například panské sídlo postavené kolem roku 1720 soudcem Michaelem Wardem bylo již zbořeno kolem roku 1850.

Architekt stávající budovy, postavený na začátku šedesátých let 20. století pro Bernarda Warda, není znám, přestože o něm víme, že pochází z oblasti Bristolu, s níž měla rodina Wardů úzké vazby. Možná jím byl James Bridges, který v letech 1757 až 1763 působil v Bristolu a jehož díla mají obdobnou podobu jako hrad Ward.

Hrad Ward přešel dohodou v roce 1748 na nejstaršího syna Bernarda Warda Nicholase, který byl pravděpodobně šílený. Dům zůstál prázdný až do smrti Nicholase v roce 1827, kdy jej zdědil Edwardův syn. On a jeho potomci obnovili hrad a jeho okolí, avšak v roce 1950 byl hrad převeden na vládu Severního Irska. V současnosti jej spravuje společnost National Trust.


ZDROJE: Wikipeie, obrázky: google.com